Help for English

“I want to have already eaten here"

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 11 lety

Jenže to neznamená, že tam byl poprvé, ale že už tím “prošel” v kontextu té dokonavosti, už to probíhalo a bylo ukončeno. Jako “I will do that when he has returned” znamená, že to udělám až poté, co bude zpátky (vrácení bude dokončené), ale vrátít se může kdykoli znovu, pokud zas odjede, nebude to poprvé.

Dobře ve větě “I will do that when he has returned” je to jasné, teď se bavíme o těch konkrétních dvou větách, z nichž první jste psal, že není ani možná.

Is this your first time here? = Have you been here before?

Vyjadřuje to stejné. Jedno vyjádřeno slovem poprvé druhé dokonavostí.

Neříkám, že to tak je, jen mám pocit, že to úzce souvisí.

Ale tam je princip stejný:

I did not understand when he described the situation to me, I was not home..

I see, you would have had to have been there.

Tenkrát bys tam musel býval být – třeba šlo o situaci u tebe doma, kde jsi každý den, ale tenkrát bys tam musel být (a to už je dokončené), abys to viděl/slyšel..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 11 lety

Ale tam je princip stejný:

I did not understand when he described the situation to me, I was not home..

I see, you would have had to have been there.

Tenkrát bys tam musel býval být – třeba šlo o situaci u tebe doma, kde jsi každý den, ale tenkrát bys tam musel být (a to už je dokončené), abys to viděl/slyšel..

V této situaci by tomu to někdy, poprvé neodpovídalo, souhlas.
Ale furt nějak tam cítím, že to tehdy by jsi musel tu zkušenost mít za sebou by ten dokonavý infinitiv mohl vyjadřovat, tak jak to napsal FB. Ale asi se se mýlím.

Stejně jako jsme měli:

I WANT TO HAVE EATEN – chci už mít tu zkušenost (za sebou). Každopádně na větě:
You would have had to be there. nevidím naprosto nic špatně.

Však ano, tak to je – jen to není poprvé, ale prostě ta akce o které se mluví už je dokončena (za námi).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 11 lety

Však ano, tak to je – jen to není poprvé, ale prostě ta akce o které se mluví už je dokončena (za námi).

Ale mít zkušenost, že jsem tam už byl a na druhé straně, že jsem tam už byl(dokonáno), jsou dvě věci.
A já jsem si myslel, že to lze použít pro obě situace.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.