Help for English

četba

 

Ahoj prosím jakou by jste mi doporučili knížku celou v AJ je mi 20 let a jsem úroveň B2? Doposud jsem četl zjednodušené, ale chtěl bych zkusit celou anglickou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Civers vložený před 11 lety

Ahoj prosím jakou by jste mi doporučili knížku celou v AJ je mi 20 let a jsem úroveň B2? Doposud jsem četl zjednodušené, ale chtěl bych zkusit celou anglickou.

No, nejlepší by bylo specifikovat trochu žánr. Je dobré číst něco, co Vás bude bavit, než něco ‘jen tak’.

Detektivní nebo nějaký román. Napadl mě Dickens, ale nevím jestli to není moc.

Vcelku jednoduchý jazyk používají např. Danielle Steel, nebo Stephenie Meyer, celkem čitelný je Harry Potter 1–2. Také se dobře čtou Vampire Diaries. Klasické romány jsou často obtížnější, ale detektivky většinou nebývají psané složitým jazykem, konkrétní titul ale doporučit nemůžu.

Percy Jackson – taky trochu detektivka. :-) Ale jak píše Leiah, taky je to čtivé, jednoduše psané. To samé pro “dospívající”: the House of Night (Škola noci od Castových).

Jednoduché jsou knihy například od Lemonyho Snicketa :)

Nejjednodušší kniha, kterou jsem v AJ četl je The Catcher in the Rye

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Civers vložený před 11 lety

Detektivní nebo nějaký román. Napadl mě Dickens, ale nevím jestli to není moc.

Dickens je asi na B2 docela těžký…já ho teď ráda louskám v češtině, ale má ohromující slovní zásobu, originál by mi dal pěkně zabrat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.