Help for English

príprava na C1

 

Moju osobnú úroveň odhadujem na B1/B2 no skôr bližšie k B2. Chcel by som sa opýtať za aký čas aktívnej prípravy by som sa mohol dostať na úroveň C1. (môj odhad/alebo skôr želanie je cca 15 mesiacov z čoho predpokladám 1,5 v Anglicku – je to reálne?)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od riders21 vložený před 11 lety

Moju osobnú úroveň odhadujem na B1/B2 no skôr bližšie k B2. Chcel by som sa opýtať za aký čas aktívnej prípravy by som sa mohol dostať na úroveň C1. (môj odhad/alebo skôr želanie je cca 15 mesiacov z čoho predpokladám 1,5 v Anglicku – je to reálne?)

Ano.

A prípadne nejaká osobná skúsenosť – koľko ste venovali príprave vy? Teda za aký čas ste pokročili z B2 na C1?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od riders21 vložený před 11 lety

A prípadne nejaká osobná skúsenosť – koľko ste venovali príprave vy? Teda za aký čas ste pokročili z B2 na C1?

Tak jo, osobní zkušenost: Budu předpokládat, že u maturity jsem byl na hodně špatné B1. Takže na C1 jsem se dostal bez nějakého většího snažení asi za + – 10 let. 

Číha to je dost má niekto aj pozitívnejšiu skúsenosť? 

koncem třeťáku na gymplu jsem se považoval za trochu lepší B2 … ve čtvrťáku jsem se připravoval na příjmačky na anglistiku z materiálů pro CAE asi tak půl roku ..ze začátku nic moc, později to bylo lepší a lepší …testy jsem potom už dával na 80 až 100% a pomalu začal “přičichávat” k testům CPE , ty už samozřejmě šly hůř … jinak tato jazyková cvičení nejsou včechno …kromě toho jsem hodně sledoval seriály, poslouchal podcasty (hlavně před spaním) a některé knížky k maturitě jsem četl anglicky … za 15 měsíců intenzivní práce se dá udělat strašně moc ;)

Víte, tohle se strašně těžko “měří”, jelikož jsme tak odlišní – v učení, v tom, co si kdo představuje jako aktivní přípravu… Než jsem přišla sem na HFE (2012), tak jsem měla FCE (B2) – z roku 2008 – ale už jsem tu úroveň takovou neměla. Za ty dva roky jsem tady denně, denně čtu knížky v EN, několikrát týdně sleduju cokoliv v EN (i když asi ne dostatečně dlouho, ale nemám se třemi dětmi a dvěma pracemi tolik času), několikrát týdně mluvím, ale nikdo mě bohužel neopravuje, snažím se denně učit: teď v březnu se chystám na CAE – jelikož jsem ale tak trochu perfekcionista, nehodlám se smířit s nějakými 60%, prostě to chci aspoň na 80%, takže se “drtím”, ale stále nejsem spokojená, něco dávám na 90, něco na 60 … Ale to je můj osobní problém. Každopádně hodně záleží na tom, jak by ta vaše příprava vypadala, jak by byla efektivní (zda byste se tou přípravou opravdu něco naučil a nezapomněl) a taky zda víte, jak ta zkouška probíhá… ono je něco jiného umět všechna cvičení, mluvit atd. a vědět, jak ta zkouška probíhá, co vlastně se od vás na té zkoušce očekává. Mnoho lidí na tomto pohořelo, mysleli si, že to není důležité, ale řekla bych, že vědět, co vás na té zkoušce čeká je to nejdůležitější: třeba že při speakingu, kdy mluvíte ve dvojici, se očekává spolupráce,linking words atd., jak má správně vypadat review, formal letterwritingu atd.

Všetkým ďakujem za odpovede

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.