Help for English

to be used for

 

Dobrý den, ahoj.
Prosím je tu někde na HFE věnovaný článek vazbě infinitiv + příčestí trpné v použití viz příkladová věta?:

Věta:
Enter the credentials to be used for authentification to the domain XY

Překládám jako:
Zadejte pověření, které mají být použity pro autentifikaci do domény XY.

Proč se v angličtině například “které mají být použity” vyjadřuje touto vazbou? Platí to obecně, nebo to má svá specifika a podmínky, kdy lze tento tvar použít? Rád bych se o tomto tvaru dozvěděl něco více.
Děkuji Vám.

Omlouvám se, ale nějak jsem nenašel v článku souvislost s mým dotazem v příkladových větách typu “které mají být použity”. Dle článku by můj příklad spadal pod jakou sekci Vámi doporučovaného článku? Děkuji Vám za informace.

credentials WHICH ARE TO BE USED = credentials TO BE USED

O vazbě BE + infinitiv se dočtete právě v onom článku. Je to vlastně zjednodušená tatáž vazba.

Děkuji Vám Marku.
A překládám svoji vazbu vůbec správně?

to be used for = which are to be used for = “které mají být použity pro” nebo “které jsou používány pro”.

Pokud je správný překlad “které jsou používány pro” šlo by použít i “which are used for”?

Podle článku by to mělo vyjadřovat spíše budoucnost čili správný překlad by měl být “které mají být použity”. Je tomu tak?

Děkuji

překládáte to správně. Mají být použity. Mají se použít.

Díky moc za odpověď. Článek je perfektně zpracován, angličtina se mi jako samoukovi neučila nikdy lépe než s HFE. Palec nahoru, zasloužíte si obrovské DÍKY.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.