Help for English

kredit atd.

 

Nemáte někdo pls slovíčka (popř. i fráze) o věcech kolem telefonování, jako je „mít a nemít kredit, dobít si, paušál, tel. operátoři, prozvonit někoho…atd.“ ?

to by se hodilo…

:?:

to jsou ale opravdu zaklady…chtelo by to neco pokrocilejsi :?

seqwence – toho sem si samozřejmě všiml, ale to mi nepomůže

Z amerického webu T-Mobile jsem vyčetl následující:

Tarif – Plan
Předplacený paušál (na kredit) – Prepaid plan
Dobýt si kredit – refill
Operátor – provider

dobit si kredit – top up

no nevim nevim…já zas vím že prozvonit někoho by mělo být beep sb., (beep sb. up)

‚prozvonit‘ jsme už několikrát řešili v nějakých komentářích. Může se použít např. PAGE sb, MISCALL sb apod.

nás učili beep…beem me…a v písničce sem slyšel beep me up…ale to s tím up nemusí být to stejné. Jsou tyto špatně?

BEEP je taky takový ten tón, který se ozve místo sprostého slova někde v televizi. BEEP ME taky tedy může znamenat např. FU*K ME.

R.E.M. mají např. písničku STAR ME KITTEN, tam je místo toho sprostého slova slovo STAR, protože v psaném textu se místo sprosťáren často píše hvězdička.

Já se v bristkém slangu moc nevyznám, takže nevím. Američani říkají jako ‚prozvoň mě‘ PAGE ME.

jo super díky…stejně nemám rád BrE

btw s tím by mohla souviset ta věcička pager že?

jo, ale dneska se to slovo PAGE používá i pro mobily, nejen pro pagery.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.