Help for English

téma pro článek

 

Možná se s tím moc perete.

Já jsem o tom taky přemýšlel, kde je problém :-)
Ale FARTHER vs. FURTHER vypadá ‚hezky‘ :-)
Jdu si to napsat do TO DO listu, ale neslibuju, že to bude letos :-)

radši to ‚keep‘ :-)

No jo, to tam je taky. Pokusím se ho trochu ‚protlačit‘ :-)

já jsem se u stupňování příd. jmen naučila farther – musím dáááleko – týká se to vzdálenosti
further – uuuž se mi nechce čekat – uuuuž je to dlouho – týká se posloupnosti, času.
Nevím jestli je to správně vjádřeno. ale u mě to zabírá a nepletu se.

Já zase ‚pomáhám‘ studentům tím, že vysvětluju FURTHER jako ‚jít dál do problému, jít hlouběji‘. Např. FURTHER DETAILS, FURTHER INFORMATION.

no moment, ono není far, further, the furthest? :-D :?

FAR – FARTHER – FARTHEST
FAR – FURTHER – FURTHEST

Hm, koukám, že ten článek nebude tak špatný nápad… :-)

Taky. (vzdálenost)
:-D Možná by byl fakt fajn ten článek.

No jo, koukám, že asi ano :-)

jako znám tu zákl. trojici + „furher information“… :)

No tak si to všechno spoj a jsme doma… :-)

Tak tedy pardon ze jsem se pokusil neco navrhnout :oops: . Ja jenom myslel ze kdyz se Roman zabyva takovymi „banalitami“ jako PAN a PEN, tak farther a further je vic sofistikovany :-) . J/K

Vy jste nečetl předchozí příspěvky? I to, co se zdá jasné, někdy jasné není. Váš nápad je fajn. A je dobře, že jste to navrhl. Roman má spoustu práce a pokud nemá reakce, tak neví, co je pro zdejší návštěvníky důležité. Pevně věřím, že reagovat bude.

Ja nekdy opravdu resit banality, to uznavam, ale vzdy je to zalozeno na chybach mych studentu:-) No a na FURTHER jsme dlouho nenarazili, tak jsem si ani neuvedomil, ze je to taky zakerna dvojice:-) Urcite na to neco vytvorim.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.