Help for English

Předat někomu něco

 

Ahoj.
Zasekl jsem se u překladu věty níže, kde nevím jakým výrazem vyjádřit “předat”.

Věta:
Můžete prosím ten požadavek předat na správný IT tým?

Můj pokus o překlad:

  1. Could you please pass this request to a relevant IT team?
  2. Could you redirect this request to a relevant IT team?
  3. Could you please forward this request to a relevant IT team?
  4. Could you please hand this request to a relevant IT team?
  5. Could you please give this request to a relevant IT team?
  6. Could you please assign this request to relevant IT team?

Kontext:
Potřebuji vytvořit servisní účet pro jednu aplikaci, nevím, jaký IT tým to má na starosti. Zakládám tedy požadavek na IT HelpDesk, kde je žádám, aby můj požadavek předali na patřičné oddělení, které to má na starosti.

Nevím, které z variant výše jsou použitelné a které se naopak vůbec nehodí. Asi bych použil 1 a 6, kdybych si měl vybrat. Ale je to jen můj tip.

Pomůžete mi prosím?
Děkuji Vám

Všechny tyto varianty jsou v pořádku, až na " … to the relevant IT team", tedy tomu konkrétnímu týmu, který má za úkol daný požadavek řešit i přesto, že nevíme, který tým to je. Použil bych “pass” nebo “forward”.

All these versions are ok, except for “… to the relevant IT team”, i.e. the particular team whose job it is to deal with the given request, even though we don't know which team it is. I'd use “pass” or “forward”. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 3 lety

Všechny tyto varianty jsou v pořádku, až na " … to the relevant IT team", tedy tomu konkrétnímu týmu, který má za úkol daný požadavek řešit i přesto, že nevíme, který tým to je. Použil bych “pass” nebo “forward”.

All these versions are ok, except for “… to the relevant IT team”, i.e. the particular team whose job it is to deal with the given request, even though we don't know which team it is. I'd use “pass” or “forward”. :-)

Ahoj Dane. S tím určitým/neurčitým členem jsem si nebyl jistý. Původně jsem chtěl dát určitý člen, ale nakonec jsem si řekl, že vlastně nevím, jaký to je tým a tak jsem zvolil neurčitý. A to byla chyba. Díky moc za vysvětlení.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.