Help for English

slovíčko lech

 

Už pěknou půl hodinku se snažím najít v nejrůznějších výkladových slovnicích význam tohoto zajímavého slovíčka :-) . Máte s ním někdo zkušenosti ? Viděli ste ho někde ?

Zde je menší kontext:

Stop using my name to start leching around on 5th (myšleno patro)
- For your information I do not lech. I have a litlle more class than that,…

Některé slovníky toto slovo dokonce ani neobsahují. Jiné ho překládají jako chlípník, nemorální osoba, nemravný

Mohlo by to znamenat i něco ve smyslu vtírat se, oblejzat, vnucovat nebo nevyžádaně se někam vplejtat.

Pravý váznam tohoto slova je mi ale pořád zatím neznámý

Další slova co se od toho dají odvodit: lecher, lecherous, lecherously

Já teda neznám konext, ale proč by tam nemohlo významově sedět ‚chovat se chlípně‘? :-)

Zkusim udělat menší kontext.

At work:
1p: The girl called Louisa. Have you seen this girl ? She´s gorgeous.
2p: I didn´t even know she worked here.
1p: Yea she does. I´ve heard she works in the department on fifth. So I´m just going to go for a lech on fifth.
2p: wish you luck

Co ale vlastně znamená chovat se chlípně :-D jakože i vtíravě ?
vlezle ? To slovo se mi líbí ale bojím se ho používat dokud si nebudu absolutně jistý co znamená :-D Nechci nikoho urazit nebo si potom někde způsobit nepříjemnosti :-D

inu, já bych to slovo teda moc nepoužíval, teda záleží na situaci, je to docela hovorvé (BrE)

co znamená chovat se chlípně? to snad nebudeme rozmazávat… :-)

nicméně definice zní:
to show sexual desire for someone in a way that is unpleasant or annoying

no a chlípně se někdo pochopitelně může i vtírat :-)

No vida :-D Tahle definice to moc hezky rozkryla. Díky :-D Určitě to teda není nic moc lichotivýho :-D Ale naopak já takováhle slova rád :-D Ale s tím užíváním asi budu opatrnější :D

Takže don´t lech :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.