Help for English

Anketa - vy a angličtina

 

Mimochodem, pane Víte, Přečetla jsem si Váš příspěvek, ale podle toho Vy se asi učíte anglicky angicky? Všimla jsem si, že doporučujete anglické učebice, anglické knihy, anglické weby, ale co chudák starter? Nechcete přejít na učitele na internetu? Jako placená služba? Já bych si Vás okamžitě předplatila,

Učit se anglicky anglicky je hodně dobré, doporučuji s tím začít co nejdříve. Existují materiály pečlivě napsané pro jednotlivé úrovně, tedy učebnice, slovníky, zjednoduišená četba… je skvělé, když zjistíte, že už češtinu vůbec nepotřebujete, nemusíte si nic překládat apod.

Kdybych zůstal u svých ideálů, na tomto webu byste češtinu nikde nenašli. Ale protože chci, aby tento web lidem POMÁHAL, aby zde našli pomoc, kterou potřebují, snažím se vycházet vstříc jak je to možné – proto zde máme např. i český slovníček, vysvětlení všeho v češtině apod. Pokud někdo chce vysvětlení v angličtině, ať si koupí některou z knih, které doporučuji a recenzuji.

A co chudák starter? Pro chudáka startera jsem začal psát online kurz. A pokud se pořád ještě cítí jako chudák, má mnoho dalších možností.

Snad se ale dostanu k orecenzování nějakých kvalitních českých materiálů pro startery. Některé nerecenzuji schválně, aby se se mnou zase někdo nechtěl soudit o miliony za to, že haním jejich produkt a to za účelem, abych prosadil svoje vlastní produkty. Na to nemám náladu ani čas.

Zaměstnání časem určitě změním, teď ale asi ještě ne.

1)Jak dlouho se učíte anglicky? od svých šesti let
2)Způsob výuky – škola
3)Stupeň pokročilosti – středně pokročilý
4)Nejoblíbenější slovíčko – trousers
5)Nejneoblíbenější slovíčko – Butterfly
6)Nejneoblíbenější gramatika – minulý čas, členy
7)Čeho se nejvíce bojíte? Překladu z češtiny do aj( moc mi tam nejde slovosled)
8)Copoužíváte k víuce? Učebnice, internet, pc
9)KOlik času věnujete denně výuce? Denně ne ale tak 3× týdně.

Pilda, toto slovicko som sa naucila na pesnicke Suspicious Minds . Najdi si ju na www.Youtube.com

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? od 5.třídy, takže 7 let. Ale poslední rok jsem hodně přídala a učím se i sama…
    1. Způsob výuky škola, doma
    2. Stupeň pokročilosti řekla bych že intermediate určitě, ale upper asi ještě ne. Jak v čem. Teď se snažím trénovat mluvení a v poslechu jsem taky udělala velkej pokrok.
    3. Nejoblíbenější slovíčko ridiculous – teď to pořád slyším v jednom seriálu, tak si to furt říkám
    4. Nejneoblíbenější slovíčko teď mě nic nenapadá.
    5. Nejneoblíbenější gramatika už mě nebaví ve škole pořád dokola ty minulý časy. Děláme to každej rok znovu
    6. Čeho se nejvíc bojíte? nenávidím, když musím popsat nějaký slovíčko
    7. Co používáte k výuce? english grammar in use, language lab, občas zjednodušené knížky, pujčuju si různý učebnice na trénování poslechu, mluvení, gramatiku atd, tento web, filmy,…
    8. Kolik času denně výuce věnujete? snažím se každej večer tak hodinku. Často se učím radší angličtinu, než třeba biologii, kterou bych potřebovala mnohem víc.

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – od páté třídy
    1. Způsob výuky – ZŠ, gymnázium
    2. Stupeň pokročilosti – B2
    3. Nejoblíbenější slovíčko – butterfly
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – Mediterranean sea – sice to asi není původně anglické slovíčko, ale setkávám se s ním v AJ víc než dost a nevím, co je vlastně horší – pamatovat si jak se to čte, nebo píše? :-)
    5. Nejneoblíbenější gramatika – jééé toho by bylo: samozřejmě kondicionály a frázová slovesa jsou na vrcholu žebříčku :-)
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – červnové zkoušky CAE
    7. Co používáte k výuce? – knihy a filmy v angličtině, sem tam nějakou učebnici a samozřejmě tenhle super web!
    8. Kolik času denně výuce věnujete? – ojojoj, systematické studium by se našlo spíše sporadicky, ale jinak s angličtinou pracuji každý den
  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    od 5. třídy

    1. Způsob výuky

    základka, střední a 7 let v UK

    1. Stupeň pokročilosti

    jak v čem… v gramatice je toho spousta co dohánět

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    „luscious“ – hezky zní, krásně vypadá a význam také hraje svou roli

    no a pak mám ještě jedno, to není tak hlubokomyslné…

    je to „bacon“, která mi prostě evokuje tu křupavoučkou slaninku… :-)

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    must

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    předložky, mrchy jedny

    a můj věčný trapič, souslednost časová

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Podobných trapasů jako je tento:

    Chtěla jsem se jednou zeptat svého manažera, zda si mohu jít dát další cigaretu a jako správná světačka použít slangového výrazu pro cigárko – fag (vyslovuje se feg), tedy

    „Could I have another fag?“

    Pana vedoucího jsem se ovšem zeptala:

    „Could I have another fuck?“

    Všichni kolegové samozřejmě okamžitě lehli a já byla červená ještě týden. :-D

    1. Co používáte k výuce?

    přísahám na Murphyho, Trymla, tuto webovku a život. Dále čtu, mluvím, poslouchám, píšu, učím…

    1. Kolik času denně výuce věnujete:

    to se takhle nedá počítat

1) Jak dlouho se učíte anglicky?
No začal jsem už někdy na základní škole, ale tam mi to přišlo jako kdyby jsme každou hodinu začínali od začátku. Aktivně se učím poslední 4 roky.

2) Způsob výuky?
Škola a samouk.

3) Stupeň pokročilosti?
No asi někde mezi upper-intermediate a advanced, ale pořád je a bude co zdokonalovat.

4) Nejoblíbenější slovíčko?
Nevím. Možná quid

5) Nejneoblíbenější slovíčko?
Literally

6) Nejneoblíbenější gramatika?
Nevím

7) Čeho se nejvíc bojíte?
Nevím

8) Co používáte k výuce?
Sérii knížek Use of English, BBC web, filmy a seriály v angličtině, tyto stránky, oxfordský slovník…Je toho víc, ale tyto ze všech nejvíc.

9) Kolik času denně výuce věnujete?
Snažím se co nejvíc, ale ne vždy je čas. V současnosti jsem ale v zahraničí, takže de facto 24/7.

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?Aktivne skoro rok. Ze zakladky mam zaklady a ze stredni nevim nic. Kaslala jsem na to, taky jsme nemeli moc dobreho profesora.
    1. Způsob výuky – au pair v Anglii, televize, skola, tyto skvele stranky, internet. No, vsude kde se da. Noviny, casopisy…atd.
    2. Stupeň pokročilosti – vypada to na B2, rada bych uz brzy C1. Musim se snazit.
    3. Nejoblíbenější slovíčko – finish
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – amazing
    5. Nejneoblíbenější gramatika – posuny casu, frazova slovesa
    6. Čeho se nejvíc bojíte? snazim se nebat niceho. Vzdyt se ucim.
    7. Co používáte k výuce? Vse, co se da. Vse kolem me. Knihy, internet…atd.
    8. Kolik času denně výuce věnujete? cely den
  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    8. rok

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    třída rozšířené výuky ciz. jazyků, samouk

    1. Stupeň pokročilosti

    Jak v čem A2-B1-B2 (Pre – Intermediate – Upper)

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    Immediately

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    cucumber

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    Vazby s would.

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Že na střední bude málo Aj :-D

    1. Co používáte k výuce?

    HFE, FCE Gold Plus, Project (1-Plus), NEF, seriály.

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    Jak to jen jde.

1) Jak dlouho se učíte anglicky?
Od 3.třídy základky takže … 10 let (Bože, to je doba!)

2) Způsob výuky – škola, samouk…
Formálně bych měla říct škola, ale bez urážky českého školství stejně spíš samouk

3) Stupeň pokročilosti
C1

4) Nejoblíbenější slovíčko
soulmate

5) Nejneoblíbenější slovíčko
consequence

6) Nejneoblíbenější gramatika
inverze, reported speech

7) Čeho se nejvíc bojíte?
Že se jazykama neuživím :(

8) Co používáte k výuce?
Advanced Vocabulary/Grammar In Use, Idioms In Use, Collocations in Use … CAE Result!, Objective CAE

9) Kolik času denně výuce věnujete?
TO záleží na vaší definici slova výuka, snažím se Aj oblkopovat co nejvíc (net, youtube, tv, radio), ale ke knížce si sedám párkrát za týden.

consequence je náhodou perfektní slovíčko :-D

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Tak 3 roky, z toho poslední rok celkem intenzivně..

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Pouze samouk..

    1. Stupeň pokročilosti

    Co se týče slovní zásoby a gramatiky tak myslím, že jsem mírně pokročilý ( A2), slovní projev bohužel tragédie..

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    Nemám

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    Particularly

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    Členy

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Promluvit anglicky..:?

    1. Co používáte k výuce?

    Internet, knihy, seriály v původním znění..

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    Záleží na počasí :-) Ale každý den alespoň hodinu..

1) Jak dlouho se učíte anglicky?
cca rok, odjela jsem pracovat do UK jako aupair, abych se naučila jazyk. Neuměla jsem téměř ani pozdravit :)
2) Způsob výuky -
nejvíce mi dal pobyt v UK a navštěvovaní kurzu AJ pro cizince tamtéž, ale hlavně jsem samouk, prostě AJ „žeru“ :) sleduju filmy, čtu knihy, poslouchám rádio.. za týden nastupuju do kurzu s Callanovou metodou
3) Stupeň pokročilosti
Intermediate
4) Nejoblíbenější slovíčko
nevím, nepřemýšlela jsem nad tím, ale často používám just :)
5) Nejneoblíbenější slovíčko
advertisement, protože jsem si ho prostě nemohla zapmatovat a pak jsem volala na inzerát nabízející práci a řekla „I´ve seen ur appointment“ místo advertisement :) a byl konec ..
6) Nejneoblíbenější gramatika
je to asi hloupé, ale předložky :) pořád se mi do toho moc nechce.. dokopu se do toho :)
7) Čeho se nejvíc bojíte?
že jsem vyhodila 10tisíc za kurz a zítra se na úvodní hodině znemožním, páč nic neumím a zařadili mě do špatného levelu :)
8) Co používáte k výuce?
Slovník :), Sérii edice In Use, Grammar for FCE od Gambidge, internet, četbu, poslech atd.
9) Kolik času denně výuce věnujete?
po příjezdu z UK jsem se na to vyflákla, takže tak 2–3hod týdně, ale jinak cca 2hodiny denně.

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – hehe :o) ještě na střední jsem dostala Angličtinu pro samouky, začínala jsem aspoň 5×, došla jsem ke druhé lekci a šlus. Loni jsem se přihlásila na jazykovku a jde to jako po másle. Nevěřila jsem, že mě to tak chytne :)
    1. Způsob výuky – jazykovka, samostudium (snažím se)
    2. Stupeň pokročilosti – Elementary
    3. Nejoblíbenější slovíčko – „hmm nice“ – hláška, kterou mě nakazil kamarád *)
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – čím delší, tím horší; jinak zápasím s ostravskym přizvukem a rychlosti mluvy – občas mi nerozumí ani lektorka
    5. Nejneoblíbenější gramatika – zatím to byla pohoda
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – teď jsem ve stadiu, kdy chci vědět všechno hned, takže obavy, že mi to hlavou jen prolítne a neusadí se to tam, jsou nasnadě
    7. Co používáte k výuce? – English File, Headway Elementary, Easy English, Help For English :), internet, youtube…
    8. Kolik času denně výuce věnujete? jak kdy, ale řekněme hoďku dvě

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.