Help for English

Dvd přes Amazon či něco jiného

 

Ahoj, chtěla bych si koupit dvd v originále přes nějaký dobrý zahraniční web, např. Amazon a další. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak se platí, nakolik výjde např. jedna řada seriálu a tak? Potřebovala bych poradit. Předem dík :-)

Amazon můžete použít americký nebo britský.

Na americkém amazon.com najdete většinou seriály levnější, ale region 1, který nejde obvykle přehrát na našich stolních DVD přehrávačích (PC s tím problém většinou nemá).

Na britském amazon.co.uk jsou DVD většinou regionu 2, což je i region náš, takže přehrajete doma na všem :-)

Poznámka o regionu je vždy napsána.

Co se týká ceny, tak tam je to složitější. Záleží jestli je to novinka, či nikoli. Může to být 15–20 liber, u novinek tak 25. Některé jsou však i za 35. To jsou teda ceny seriálů…
Nesmíte si taky zapomenout připočíst cenu za dopravu, což je u britského myslím 4.5 libry za DVD. S roustoucím počtem DVD cena za dopravu klesá…

No a další věc je, že to platíte kartou, takže musíte mít od banky povolenu platbu na internetu. Některé banky to mají automaticky, jiné ‚otevřou‘ kartu na požádání, jiné vám spíše doporučí tzv. virtuální kartu jen pro platby na internetu…

Nejlepší budete mít zajít si na www.amazon.co.uk, zaregistrovat se tam a pořádně ‚prošmejdit‘ za kolik tam co mají. Cena za dopravu se odvíjí od velikosti objednávky… ale když si na zkoušku zkusíte vše vyplnit a proklikáte se až těsně před potvrzení objednávky, budete tam mít cenu včetně dopravy a DPH.

Vzhledem k tomu, že dolar podstatně stoupl, moc se to z USA už nevyplatí. Navíc doručení trvá i o tři týdny déle než z UK. Navíc ten problém s regiony. A navíc od vás na poště vyberou clo v hodnotě 19 procent ceny objednávky.

Takže jak jsem v létě doporučoval amazon.com, teď doporučuju amazon.co.uk.

A když nechci platit kartou, vyplatí se využít nějakou zásilkovou službu (např. www.zasilkovasluzba.com)? Nevíte o tom něco?

Jinak dík za odpovědi :-D

No zasilkovasluzba posílá jen ze států, pokud vím…

Ale rozhodně se nebojte jít do karty :-)
Opravdu na tom nic není, můžete si dát blokaci, kdy musíte každou transakci nejrpve potvrdit nebo třeba další možnost je limit, kdy projde jen například 1000,– Kč za týden…

Další možnost je PAYPAL, což je taková elektronická peněženka, ale ta na AMAZONU nefugnuje, ale třeba na ebay.com se hodí…

Tu kartu si zařídím jak, prosím?
Problém je v tom, že já jsem si amazon prošla, ale holt je to v angličtině a mám strach, že něco špatně pochopím a zvrznu. Přeci jen tak dobře překládat neumím. A to množství angl. vět mě za chvíli zdolá. Takže zase nevím nic :-D Ale také bych si občas ráda něco objednala. Teď díky Honykovi nějaký seriálek budu mít, ale pokaždé se někdo hodný nenajde :-)

No kartu platební máte u účtu :-)
A tu si buď necháte ‚otevřít‘ na internet, nebo si pořídíte virtuální – více vám řeknou v bance.
A když budete mít problém s něčím na Amazonu, tak se určitě ozvěte a rád vám poradím :-)

No, zeptejte se v bance, kde máte účet. Já používám kreditní kartu české spořitelny. Mám na ní nastavený limit na internetové transakce a můžu nakupovat kde se mi zlíbí.

Jo, je fakt, že se může člověk bát toho, že tam někde něco odklikne omylem jinak, ale myslím, že takových možností tam moc není. Navíc se vše několikrát potvrzuje, takže snad bez problémů.

Funguje to jako jakýkoliv obchod, prostě najdete si zboží, dáte do košíku a nakonec zaplatíte. Takže skoro není, co zkazit.

Teď byl zase rychlejší Roman. :-)

Děkuju. No, zatím jsem nenašla odvahu se ani zaregistrovat :-D

Já jsem zvědavý človíček a ráda mám ve všem jasno, takže taková možná hloupoučká otázka : Kreditní kartu nemám. Pouze debetní. Takže mi vydají i kr. kartu? Ta bude pouze na internetové nákupy ze zahraničí? Tou se provádí platba předem, stejně jako na Englishbooks? To víte, já jsem starší generace a tyhle novinky jsem zatím nepotřebovala, takže je neznám. Jsem ráda, když je někdo ochotný mně poučit :-D
Jo a na tu kreditku si zadám nějaké splátky předem, nebo budu hradit až útratu? To by potom bylo s úroky, ne?
No, ale to už mi řeknou i ve spořitelně.

prostě si tam do košíku dáte, co chcete, potom jdete ‚ke kase‘, vyplníte potřebné údaje o kreditce, potvrdíte a je to. Oni si sami částku z vaší karty strhnou.

Tu kartu můžete používat na jakékoliv internetové nákupy, i když v ČR pořád ještě většina obchodů jede na ‚dobírkový‘ způsob.

Ale pomocí kreditky si můžete např. levně kupovat písničky z webu, jedna vyjde na necelý dolar, registrovat se na nejrůznější placené stránky atd atd.

Na kreditku se většinou peníze převádí až s odstupem času, na mojí je to něco přes měsíc, do kdy musím dluh uhradit a nemusím platit úroky. Když se to nezaplatí do nějaé stanovené doby, strhávají vám to jako splátky z vašeho účtu.

Tak to zní zajímavě. Děkuji moc za informace, teď je mi leccos jasnější.Také jsem nevěděla, jak si pořídit písničky z internetu :-) Tak už to vím.Díky.

No k té kartě: nemusíte mít ‚kreditku‘, ale klasickou debetní kartu, já tomu všemu říkám kreditka, ale prostě tu kartu, co máte z banky můžete použít i na netu, pokud ji ‚otevřete‘, nebo si pořiďte virtuální, nebo taky klasickou ‚kreditní‘ plast.
Možností je opravdu mnoho…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.