Help for English

Jak se učit?

 

No snad se me take v Anglii nebudou ptat jestli na ne mluvim nemecky jako ty damy na cvicaku. :-)
To me pripomina jednoho byvaleho kolegu z dob meho pusobeni na VS, nase katedra tehdy poradala seminar a mezi ucastniky byl i jeden pan z Polska. Kolega si s nim chvili povidal a pak mu povida, to je bajecne jak te polstine je rozumet, mluvite se mnou polsky, ze jo. Polak na nej vytrestil oci a povida mu, ne ja mluvil celou dobu cesky. :-D

Lioness: no, ale ono to vypovídá spíš o znalostech té dotyčné dámy. Angličtinu nejspíš vůbec neznala a trochu jí to připomínalo němčinu, prostě bylo to „cosi takovýho“ :-D

Dipsik: Take jsem si rikala, ze treba to neni moji spatnou vyslovnosti. :-)
Ale jedna byla pomerne mlada (predpokladam neco pres 20 let) a druha, te je kolem 40-ti let. To snad ani neni mozne, ze by neznaly anglictinu nebo ji nikdy neslysely. :-)

:-) mozne je vsechno…najdou se takovi…

Lioness: já být vámi, rozhodně tomu nepřikládám žádnou váhu, lidé jsou různí, ono i v dnešní době se najdou tací co anglicky umí maximálně „jes“ a anglicky mluvícího člověka označí za „nějakýho američana“ leda náhodou, protože tuší, že jich je hodně a angličtina je všude :-D

Jo? já v brně potkal zatím asi jednoho amíka :( :D

seqwence: já zatím ani jednoho – když nepočítám Jeffa, vedoucího naší katedry :-D

(Lioness) a když budu mluvit z vlastní zkušenosti – ještě po několika letech učení angličtiny jsem to, že někdo mluví anglicky, pouze matně odtušovala až po několika minutách souvislé řeči z pár jednotlivých slovíček :-D

Dipsik: Dobre, ale to mluvime o souvislem rozhovoru, ale ja cvicim psa a pouzivam pritom jasne povely typu: go, sit, down, jump atd. :-) Kolikrat jsem slysela nekde na zastavce: „vo co go“ tak jsem nejak automaticky predpoklada, ze kazdy vi, ze slovo „GO“ je z anglictiny :-D .

Lioness: no tak v tom případě…šlo rozhodně o osoby které angličtinu prostě a jednoduše vůbec nepoznají. Sice vás neznám ale přesto si nemyslím, že byste taková slova vyslovovala nějak že by to nevypadalo jako angličtina. Chci se jenom zeptat: co pejsek? jak mu to jde? chválíte ho anglicky když se mu to povede? :-)

No teď už je angličtina poviná, takže nehrozí, že by ji někdo nepoznal :-)

seqwence: fakt jo? všude? :? Mamka učí na základce v Brně a tam si můžou vybrat mezi aj a nj…

To Dipsik: Pejskovi jde vyborne zakladni vycvik a myslim, ze ji to i bavi, dokonce nas cvicitelka premlouvala abychom sly ke zkouskam. Samozrejme, ze ji chvalime v anglictine, rikame ji „good bitchie“ (tedy nevim jestli je ta zdrobnelina udelana dobre). Povely jsem si vygooglila, ale o pochvalach jsem nic nenasla. I dalsi dve starsi cubicky se ale brzy naucily zvladat perfektne anglicke prikazy, takze puvodni finta, ze nebudou predcvicovat sla do haje :-D . Akorat rottweiler me na anglicke prikazy naprosto nereaguje a kouka na me hodne divne, kdyz se spletu a chci po ni sit a ne sedni. Ale mozna je to tim, ze rottweilere je rasa puvodem nemecka a jorksiri a australsky silky terieri maji puvod z anglicky mluvicich zemi. :-D

To je fakt zajímavý:-D Tak to je super, že se pejskovi daří, ať se jí daří i dál a ať vás to (oba) baví :-)

Já bych říkal „atta boy“ :))

2dipsik: taky pravda.. ale na středních už povinná je, ne? :) Jinak já měl En a De, nemohl jsem si vybírat :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.