Help for English

"You May Be Right" by Billy Joel

Komentáře k článku: "You May Be Right" by Billy Joel

 

Re: trochu to mate

Ano, nakonec je dvakrát refrén, ten druhý je stejný jako ten v první části písničky. Do cvičení jsem ho zbytečně nedával. Po vyhodnocení se ale objeví celý text tak, jak má být.

tak už jsem tu…I know, shame, next time I´ll be first

Tak 82 pct, ale dvě chyby jen proto, že jsem si myslel, že se píše Lunetic.. :-) Jinak pěkná písnička 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

tak už jsem tu…I know, shame, next time I´ll be first

Tak 82 pct, ale dvě chyby jen proto, že jsem si myslel, že se píše Lunetic.. :-) Jinak pěkná písnička 8-)

Re: tak už jsem tu…I know, shame, next time I´ll be first

Nojo, za to můžou Lunetici…

No, 86% a to dve hloupe chybicky, protoze jsem si spletla cas a misto then napsala than:)

:? ty Lunetici nam ale davaji zabrat :-) jinak krasne krasny…

68% neni k zahozeni

Re: Re: trochu to mate

Já myslím, že výše zmíněný člověk měl na mysli něco jiného. V jedné sloce se zpívá „Don't try TO save me“ a v další „Don't try AND save me“ a obě jsou překládány jako – nesnaž se mě zachráni, což se mi zdá divné. (to samé – don't try and fight – nesnaž se bojovat?????).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

Re: Re: trochu to mate

Já myslím, že výše zmíněný člověk měl na mysli něco jiného. V jedné sloce se zpívá „Don't try TO save me“ a v další „Don't try AND save me“ a obě jsou překládány jako – nesnaž se mě zachráni, což se mi zdá divné. (to samé – don't try and fight – nesnaž se bojovat?????).

Re: Re: Re: trochu to mate

varba TRY AND do sth je víceméně stejná jako TRY TO do sth. V záporu se zápor vztahuje na obě části, tedy jak na TRY, tak na to sloveso za AND.

DON'T TRY AND SAVE ME je tedy nesnaž se mě zachránit, stejně jako DON'T TRY TO SAVE ME.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.