Help for English

Identifying Errors #1

Komentáře k článku: Identifying Errors #1

 

Ramonis

Hm, tak tohle mi moc nesedlo. Ta poslední věta: Fakt tam nemůže být množné číslo, pokud bychom předpokládali, že tam bydlí více lidí? Protože podle mě třeba když řeknu: There are many people who can help you – who = kteří. A v angličtině občas podle mě se dá říct the team are, the police are atd…i když jde zcela jasně češtinsky o jednotné číslo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

Ramonis

Hm, tak tohle mi moc nesedlo. Ta poslední věta: Fakt tam nemůže být množné číslo, pokud bychom předpokládali, že tam bydlí více lidí? Protože podle mě třeba když řeknu: There are many people who can help you – who = kteří. A v angličtině občas podle mě se dá říct the team are, the police are atd…i když jde zcela jasně češtinsky o jednotné číslo.

Re: Ramonis

Ano, jako vztažné zájmeno může být s množným číslem: PEOPLE WHO LIVE IN THE HOUSE ARE…
Tady jse to ale jako tázací zájmeno, v otázce nemůže být WHO LIVE HERE? Tam je WHO jednotné číslo, stejně jako EVERYBODY je např. množné číslo, a nikdy není EVERYBODY ARE.

To s tím FAMILY, TEAM, STAFF apod. je něco úplně jiného. U nich se samozřejmě množné číslo často používá.

prosím vás, jak má správně být ta věta 4? tj. nějak mi nesedlo to vysvětlení – jednou se píše , že tam není nic špatně a u „to“ se píše o infinitivu s need? a přitom je tam „to“. tak nevím, možná jsem tam čistě omylem vrazila špatnou možnost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eurydika vložený před 17 lety

prosím vás, jak má správně být ta věta 4? tj. nějak mi nesedlo to vysvětlení – jednou se píše , že tam není nic špatně a u „to“ se píše o infinitivu s need? a přitom je tam „to“. tak nevím, možná jsem tam čistě omylem vrazila špatnou možnost.

Re:

Vybrala jste asi že chyba je v tom TO, ale tam chyba není, to je v pořáídku, za NEED má být infinitiv.

Správná odpověď je NO ERROR, protože ve větě není žádná chyba.

ahoj, posielam pozdrav zo slovenska a v prvom rade chcem podakovat za perfektnu stranku. je to super napad urobit takuto pomocku pre novych a aj pre nas „vecnych“ studentov anglictiny :-) .
V tomto teste som dost pohorela (ufff, 40%) a je to z velkej casti mojou nepozornostou, rychlejsie klikam odpovede ako rozmyslam…

jjo

:-) tak docela dobrý-80%, já měla chybu v destinations-jsem dala no error a ono to řeklo, že je to špatně-že má být destinations--->tím chci říct, že aspon teda mně připadá, že člověk je jakoby připraven hledat složitější chyby než množný číslo… :-)

špatný je to se mnou, a to hooodně!! :-D

nadseni

Chtela bych vam moc podekovat za to, ze delate tak super stranky o anglictine. Po roce hledani jsem konecne nasla to prave orechove. Je tu vsechno co clovek potrebuje. Dekuji. :-D :-D

mám jen 20% – taky rychleji klikám než přemýšlím…

1 chybka, preparations mnoznou koncovkou me nenapadla .. oops.

to ramonis

to knows se ale nevztahuje k tem co tam bydlej a k nobody..

SUPER

škoda že su take testy len dva.. :-( ale inač super.. :-)

3 věta

Chtěla jsem se zeptat… Třetí věta se mi zdá taková kostrbatá použitím America´s top tourist…etc. Je to opravdu správně, přivlastňovat něco nějaké zemi? Nemělo by se tam spíše použít American? Ve smyslu přídavného jména americký? Děkuju za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maat vložený před 17 lety

3 věta

Chtěla jsem se zeptat… Třetí věta se mi zdá taková kostrbatá použitím America´s top tourist…etc. Je to opravdu správně, přivlastňovat něco nějaké zemi? Nemělo by se tam spíše použít American? Ve smyslu přídavného jména americký? Děkuju za odpověď

Re: 3 věta

U zemí apod. se přivlastňovací pád opravdu velmi často používá a vůbec to není kostrbaté.

ach jo nemam ráda hledání chyb…ale čekala sem že to bude horší :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.