Help for English

Murphy's Law - soutěžní příspěvky

Komentáře k článku: Murphy's Law - soutěžní příspěvky

 

Můj názor

Tak jsem si to všechno přečetl a já bych mezi tři finalisty (já vím, mělo by jich být pět) zařadil tyto.

Jaroslav NOuza / nevím jestli je specifikován takovýto Murphyho zákon nebo je to spíš zákon schválnosti, ale tak či tak to funguje spolehlivě. Pro mě nejzajímavější příběh. Jinak obdivuju lidi, kteří s jazykem začínají až v pozdějších letech.

Robin Brock / skoro se mi až nechce věřit, že by se tohle všechno stalo najednou, ale možné je všechno. Je to klasický případ MZ a pokud to tak skutečně probíhalo, tak je skoro zázrak, že to prkno nepřistálo té slečně na palci u nohy. Pro mě zajímavé také z toho důvodu, že tam bylo povíce neznámých slovíček (ačkoli nevím, zda správně použítých), které jsem byl donucen si vyhledat.

Jana Moravcová / no jo, štěňata. Ty já můžu. V tomto kontextu se mi navíc vybavila asociace s jedním výrazem, která má k Murphyho zákonům blízko: the tail wags the dog (ocas vrtí psem – neboli, že to nepodstatné vládne tomu podstatnému)

Jejich příspěvky se mi zdály nejzajímavější. Nehodnotil jsem jen samotnou úroveň angličtiny (to bych asi ani v plném rozsahu neuměl), protože si myslím, že jsou tam i lepší (např. Klára Kužilková, při jejímž článku jsem poprvé nevěděl o čem čtu – promiň Kláro, moje chyba – zatím mám rezervy).

Omlouvám se za zkomolení jména pana Robina Bröckla.

my choice

právě jsem přečetla všechny příspěvky a chci napsat svoje kandidáty. Já osobně nechávám AJ na druhém místě a vybírám podle příběhu. Nejvíce mě oslovily dva a to p. Jaroslava Nouzy a paní Lenky Slabé. Asi proto, že se s nimi osobně ztotožňuji. Ale pane Nouza, kdybyste tu knihu koupil hned, určitě byste ji v druhém obchodě našel v „sailu“! Tak to holt chodí. I popis cesty s malým dítětem mi hodně připomíná – ty všechny kamínky, šnečkové, kanály … Líbily se mi i příběhy Kataríny Kučeríkové /potvrzuji, že i anglické autobusy mívají podivné chování/ a Jany Moravcové!

stejny problem

Souhlasim s honykem ze od sl.Kuzilkove je prispevek trosku weird.Prilis subjektivni a fakt nechapacka,ale zajimave..me se libi od Katariny Kucerikove…mam podobne dopravni trable!!:-]:-]

Nerozhodnost

Nejvíce mě oslovil příběh Jaroslava Nouzy, neboť jsem taky velmi nerozhodný člověk při nakupování a výběru čehokoliv.
Vyprávění bylo jednoduché, srozumitelné, s vystupňovanou pointou.

Nejvíc

Nejvíc
se mi také líbil příběh p. Nouzy – vtipný, dobře napsaný a ze života
Text Jany Moravcové je také velmi čtivý – jo, jo, zvířátka mají holt svojí hlavu
Dále mě zaujala také vyprávění Kataríny Kučeríkové a Jana Šindeláře – obě proto, že dokázali zajímavě popsat události, které se dějí dnes a denně (Murphyho zákony nikdy nespí)

Favoriti

Mojimi favoritmi sú p.Jaroslav Nouza – príbeh má gradáciu a zaujímavý záver,p.Lenka Slabá -
skutočne vyčerpávajúci deň, p.Jan Kraus – úsmevné študentské osvieženie :-)

No asi bych to nemela soudit, protoze jsem ucastnice (Martina Dockalova)ale nesouhlasim s vami… pro me je naprosto nejlepsi Lenka Kolarikova, protoze ma naprosto originalni pribeh a super anglictinu, coz se o nas ostatnich chybujich neda rict. A na druhe misto bych dala Jakuba Simecka, protoze me to rozesmalo. Mila poroto, to ostatni bylo jedno a to same… 8-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví skryte upozorneni
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 16 lety

No asi bych to nemela soudit, protoze jsem ucastnice (Martina Dockalova)ale nesouhlasim s vami… pro me je naprosto nejlepsi Lenka Kolarikova, protoze ma naprosto originalni pribeh a super anglictinu, coz se o nas ostatnich chybujich neda rict. A na druhe misto bych dala Jakuba Simecka, protoze me to rozesmalo. Mila poroto, to ostatni bylo jedno a to same… 8-)

Re:

Trochu objektivity mila slecno.Vas prispevek zavani zdanlivym sebemrskacstvim a konstatovanim ze na ostatni nemate.Coz o to ale citim z vaseho komentare vedlejsi umysl na sebe upozornit ve stylu:ta holka je ferova,ma dobrou sebereflexi…pro­koukl jsme te :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od skryte upozorneni vložený před 16 lety

Re:

Trochu objektivity mila slecno.Vas prispevek zavani zdanlivym sebemrskacstvim a konstatovanim ze na ostatni nemate.Coz o to ale citim z vaseho komentare vedlejsi umysl na sebe upozornit ve stylu:ta holka je ferova,ma dobrou sebereflexi…pro­koukl jsme te :-).

Re: Re:

Pokud chcete někoho kritizovat za to, jaké píše komentáře, tak se zkuste zamyslet nad tím, jestli není dobré se pod svůj názor alespoň podepsat.

A i kdyby to bylo tak, jak říkáte, myslíte, že my bychom jí dali více bodů díky něčemu takovému?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re:

Pokud chcete někoho kritizovat za to, jaké píše komentáře, tak se zkuste zamyslet nad tím, jestli není dobré se pod svůj názor alespoň podepsat.

A i kdyby to bylo tak, jak říkáte, myslíte, že my bychom jí dali více bodů díky něčemu takovému?

Re: Re: Re:

Jasne..nemyslim si ze byste dali vice bodu nekomu kdo v podstate napise ze ostatni prispevky jsou shit…byla to spis ode me nadsazka.Jen me udivuje zpusob kritiky nekoho, kdo sam nedosahuje vyssich kvalit.Navic samotneho ucastnika souteze,ktery by se mel zdrzet komentaru minimalne do vyhlaseni vysledku.
Vsichni co napsali sve clanky,psali jak nejlepe dovedli.Kritika by mela byt objektivni a ne pausalne odsoudit zbyle prispevky.
Jak se rika:Kdyz neumis pochvalit,tak nehan!
Ale veskrze jde o zabomysi valku…hezky den!
Pravomil Kotasek,Praha

Ja nikoho nehanim… jen jsem chtela napsat svuj nazor, ze ti dva se mi fakt moc libi. A ze nevidim nic zajimaveho na tech jez jste vyse uvedli.. rozhodne nejsem takova za jakou me mily Pravomisle mas, ja to vyhrat nepotrebuju, jen jsem se chtela ucastnit. A posoudit, ze nejsem nejlepsi je pro me pokoreni meho ega a prijmuti,.. ale to ti asi nic nerika.. skoda, ja jsem clovek, ktery by nikdy nic takoveho neudelal… jen jsem nechtela byt anonymni jako ty… :-(

A jeste neco, co je spatneho na chybach v anglictine? Vzdyt tuta stranka je tu od toho abychom se naucili lepe anglicky.. a myslim si, ze jde i o anglictinu v anglicke soutezi a po vcerejsim precteni vsech prispevku jsem usoudila, ze vsichni chybujem, ale Lenka nema takovych chyb.. a take mi prislo, ze vsichni fandite tem samym. Tak promin, nechapu proc tu teda jsou komentare…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 16 lety

A jeste neco, co je spatneho na chybach v anglictine? Vzdyt tuta stranka je tu od toho abychom se naucili lepe anglicky.. a myslim si, ze jde i o anglictinu v anglicke soutezi a po vcerejsim precteni vsech prispevku jsem usoudila, ze vsichni chybujem, ale Lenka nema takovych chyb.. a take mi prislo, ze vsichni fandite tem samym. Tak promin, nechapu proc tu teda jsou komentare…

Re:

Nic si z něj nedělejte. Váš komentář byl 100% v pořádku. Proto tu byla výzva, aby každý napsal, který se mu nejvíc líbí. Kdybych nechtěl, aby svůj názor neprojevili účastníci soutěže, byl bych to sem napsal. A nejste jediná soutěžící, kdo tu napsal svůj názor.

Také se připojím do hodnocení příspěvků, nejvíce se mi líbil ten od Jany Moravcové. Zaujal mě hlavně proto že byl o štěňátkách, a vůbec celkově mi přišel nejtrefnější, a také mi připoměl vlastní, podobné zážitky s pejsky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.