Help for English

Soutěž o historický seriál THE TUDORS

Komentáře k článku: Soutěž o historický seriál THE TUDORS

 

Re: Re: Re: Re:

Když je někdo králem Spojeného království či králem britským, očekává se, že je zároveň králem ANGLICKÝM, ne? Kdyby byl ale králem např. skotským, pak je to něco jiného, pak je potřeba rozlišit mezi anglickými a skotskými.

Re: Re: Re: Re:

Jinak v těch otázkách nemusíte hledat žádné chytáky. V chytácích se vyžívám v gramatice, ne v historii. :-)

Re: Re: Re: Re:

Ok, tak příště budu dumat spíš nad tou gramatikou:)

Re: Re: Re: Re:

no az doted jsem si myslela, ze je otazka naprosto jasna a uz jsem si poznamenala odpoved a ted me v tom lingvik dela hokej :-)

Re: Re: Re: Re:

Jde o tedy o anglické dějiny nebo o britské dějiny? Mám pocit, že se mi to trochu zamotalo. Já jsem to až dosud chápal tak, že to může být jen anglický král. Ve zdroji z kterého čerpám se rozděluje na anglické krále a britské krále. Takže to může být i britský král?

Re: Re: Re: Re:

Když byl králem britským, musel být automaticky i králem anglickým, ne? Naopak to být nemuselo, anglický král nemusel být vždy králem britským.

Re: Re: Re: Re:

Jestli jsem to dobře pročetl tak poslední anglický monarcha vládl 1702–1707 a první britský 1707–1714, takže naopak to být taky nemohlo. :-)
Ale asi vaší otázce rozumím. OK

Re: Re: Re: Re:

No a od toho roku 1700, když to byl britský král, tak už nebyl anglický? :-) Vůbec nevím, co řešíte.

viz komentáře výše

Nevím, proč řešit, jestli je tu něco history of England, history of Scotland, history of British je nepodstatné tohle je soutěž o anglických dějinách. Znám to, jak člověk začne přemýšlet, tak si spojuje další a další impulsy a záblesky vědomí, ale v této soutěži je to jasné. Když si vezmeme chronologicky anglické dějiny.víte, na co se autor ptá a odpovědi jsou vskutku jednoduché. Neřešte prosím soutěž versus pátrání co je anglické a britské, skotské a irské, ale čtěte otázku, Myslím,že pokud by se otázka odklonila od veskrze anglického, byla by tu na to připomínka.

otazka 6

ma to byt na cele roky, nebo i na casti? priklad: 25 let a 7 mesicu, nebo 26 let. Pokud na cele roky, zaokrouhlovat podle pravidel zaokrouhlovani
diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

otazka 6

ma to byt na cele roky, nebo i na casti? priklad: 25 let a 7 mesicu, nebo 26 let. Pokud na cele roky, zaokrouhlovat podle pravidel zaokrouhlovani
diky

Re: otazka 6

Já odpovídám na celé roky,protože měsíce nemusí hrát velkou roli, u někoho je výpočet důkladný na dhy a u někoho se spokojíme s roky, nemyslím, že by to bylo důležité. Oni ty měsíce víceméně nemají vkiv na …

Mám dotaz, na sedmou otázku je jen jedna správná odpověď, nebo je možných i více?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wsadf vložený před 15 lety

Mám dotaz, na sedmou otázku je jen jedna správná odpověď, nebo je možných i více?

Re:

To vas snad musi trknout na prvni kouknuti, co je spravna odpoved ;-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wsadf vložený před 15 lety

Mám dotaz, na sedmou otázku je jen jedna správná odpověď, nebo je možných i více?

Re:

Když vyberete jinou, než mám na mysli já, musíte si ji obhájit ve vysvětlení WHY. :-) Ale fakt by mě zajímalo, co máte na mysli. :-D

Nejvic jsem se zapotil u devitky a rikal si desitka bude asi nejaka bomba. Nemylil jsem se ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.