Help for English

téma pro článek

 

No to je dost. Na takové ty slovníčky co mají lidi v mobilech, najdou je na seznamu apod. se totiž spoléhat nedá. Mluvíme tu o tom snad dnes a denně. To nejsou slovníky, ale jen slovníčky, ani to ne, jen databáze překladů.

Slovník je Slovník.

ano, viem, ze sa o tom hovori, ze by sa nemali pouzivat, a ze sa rozoberaju dost casto, no myslim, ze sa zide mat tieto slovniky po ruke a tak napr. ked zapocujem slovo v podcaste(tie si hadzem na mobil), tak je mi o dost pohodlnejsie si najst to slovo v mobilnom slovniku, ako ist po slovnik a hladat :-)
Ale uz si budem preklady preverovat tymi internetovymi slovnikmi, lebo sa mi zapacili.

PS: inac toto podla mna nie je len problem prekladovych slovnickov a la seznam, ale viacerych – osobne mam doma vykladovy Oxford students dictionary a v tom je este menej slov, ako v tom mobilnom.
Ok, tema vycerpana :)

dalsi napad: mozno by bolo dobre napisat nieco na writing – na tuto oblast totiz nebol zamerany ziaden clanok(aspon pokial som hladal spravne). Nejake rozobratie typov listov na skusky na PET(neviem vsak, ci tu je writing), FCE, CAE,… nejake frazy, tipy&triky, ako na to atd.

Ano, je to už asi čtyři roky na mém TO DO LISTU. :-) Určitě bude.

za kolko rokov? :-)

Marku, já bych ten tvůj TO DO LIST fakt chtěl vidět :-D

Já se na něj radši nekoukám a vždycky napíšu článek o něčem, co tam vůbec nemám :-D

Takže je to spíše NEVER-ENDING TO DO LIST :-D

to by chtelo tim padem rozdelovat ukoly jako ve skole, kazdemu jedno tema a pak by se ten list hned vyprazdnil, noale kvalita by nebyla zarucena :-)

rozhodně by si to zasloužila dvojice slovíček sure a certain.
Myslím, že se to tady tak okrajově na foru již probíralo, ale i tak by si to článek zasloužilo.

ok

ja by som vas chcela poprosit o doplnenie konverzacnych otazok k maturitam tie co uz su hotove mi fakt pomahaju v priprave…diky moc :-D

mne nejak zacali chybat recenzie a porovnavacie.
Napriklad porovnat vsetky casopisy urcene na vyuku anglictiny by mozno bolo celkom prospesne :-)

Tento dotaz chápu. Viz vaše reakce jinde na fóru :-)
Ale já třeba tyto časopisy vůbec nepoužívám, ani moc neznám.
Nevím tedy, jak Marek…
Ale možná někdo, kdo je zná, by mohl přispět svojí trochou do mlýna.

Já psal poslední recenzi na časopis FRESH a od té doby se mi do těch časopisů nějak nechce. Vzpomínáte někdo na aféru FRESH? :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.