Help for English

I\'m sick of doing something

 

Ahoj, chtel bych se zeptat na presny vyznam teto vety. Vzpominam si, ze jsem to videl v IT Crowd (I'm sick of saying that) a v ceskych titulkach to bylo prelozeno jako: „Jsem nakazeny tim to rikat“, ve smyslu: musim to porat rikat, nemuzu se zbavit toho, ze bych to nerikal atp. Podle toho jsem usoudil, ze by se to dalo pouzit ve vete: „I'm sick of playing games“ : jsem nakazeny hranim her, ve smyslu: musim porad hrat hry a nemuzu se od toho odtrhnout.

Vcera jsem se ale dival na film a tam nekdo rekl: „I'm sick of playing tennis“ a v titulkach to bylo prelozeno jako: „Mam plne zuby tenisu“, ve smyslu: uz me nebavi hrat tenis.

Jak je to tedy ve skutecnosti s touto frazi? Diky za odpoved.

I'm sick of doing sth – mám už něčeho plné zuby.

ako uz Marek napisal, este dodam velmi casto sa objavujucu frazu: I'm sick of you.

a ještě dodám I'M SICK AND TIRED OF… tím jen dodáme tomu ‚plné zuby‘ ještě větší důraz.

Parada. Diky moc za vysvetleni :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.