Help for English

Předminulý čas

Komentáře k článku: Předminulý čas

 

U věty Všimnul jsem si, žes byl v ČR, také použijeme předminulý čas jako nepřímou řeč nebo to je úplně jinak? I noticed, you had been to the Czech republic? Děkuji moc za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od romanb vložený před 15 lety

U věty Všimnul jsem si, žes byl v ČR, také použijeme předminulý čas jako nepřímou řeč nebo to je úplně jinak? I noticed, you had been to the Czech republic? Děkuji moc za odpověď.

Re:

Všiml jsem si – tady použijte předpřítomný (= teď vidím, teď to vím), že jsi byl – tady také předpřítomný (= že máte tu zkušenost) příp. minulý, ale spíše předpřít.

Můžu se zeptat jenom jestli jsem to pochopila dobře? :-D
Znamená to tedy, že když jsem šla v minulosti např. do kina (použiji minulý čas) a u všech dějů, o kterých budu mluvit a stali se ještě dříve než jsem šla do kina použiji předminulý čas?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adela.Trubelikova vložený před 15 lety

Můžu se zeptat jenom jestli jsem to pochopila dobře? :-D
Znamená to tedy, že když jsem šla v minulosti např. do kina (použiji minulý čas) a u všech dějů, o kterých budu mluvit a stali se ještě dříve než jsem šla do kina použiji předminulý čas?

Re:

takto bez konkrétních vět to říct nejde. Ale ano, pravděpodobně ano.

šel jsem do kina (minulý) ale nepustili mě tam (minulý) protože jsem vypil moc piv (předminulý) když jsme šli s kamarádem (předminulý) do hospody a také proto, že jsem si doma zapomněl (předminulý) peníze.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč ve větě – Until about a year ago, the shopping was done by father. Proč v té větě není předminulý čas..? Vždyť je to minulost, která skončila před rokem a po tom už to mohlo být jinak… Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AJLeArNeR vložený před 15 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč ve větě – Until about a year ago, the shopping was done by father. Proč v té větě není předminulý čas..? Vždyť je to minulost, která skončila před rokem a po tom už to mohlo být jinak… Děkuji

Re:

Moc to komplikujete. Mluvíte o tom, jak to bylo v minulosti a je tu časové určení, které tu minulost specifikuje. Stejně tak by tu mohlo být LAST YEAR, TWO YEARS AGO, BEFORE THE WAR apod.

Žádný důvod, proč použít předminulý čas, není.

Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat na větu: Chodili spolu 3 roky a pak se vzali. Proč tam není předminulý čas..? They'd been going out for three years before they got married. Nebo se to bere, že prvně spolu chodili a pak se vzali, takže minulý…? They went out for three years before they got married. Děkuji

Re: Re: HELP!!

No nerozumiem, ak tam musí byť predminulý tak prečo tam nie je She doesn't have to wash the dishes because she HAD broken her arm. ??? Ale je tam HAS ? Nerozumiem :-/ prosím o odpoveď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Styrax vložený před 14 lety

Re: Re: HELP!!

No nerozumiem, ak tam musí byť predminulý tak prečo tam nie je She doesn't have to wash the dishes because she HAD broken her arm. ??? Ale je tam HAS ? Nerozumiem :-/ prosím o odpoveď :-)

Re: Re: Re: HELP!!

proč by byl? Předminulý se používá, když se něco stalo PŘED MINULOSTÍ. Ta vaše věta je pěkně přítomná – NEMUSÍ, protože si zlomila. TEĎ nemusí, protože TEĎ ji má zlomenou.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.