Help for English

kam dát \"only\"?

 

Co je správně „We have only been learning English for 3 years.“ or „We have been only learning English for 3 years.“Chci říct:„Učíme se anglicky teprve 3 roky.“ Není na umisťování slov frekvence nějaký článek? Díky za radu.

Georgia, díky, ale tam to není.Jde mi o „only“ a present perf.con. Na kurzech v Ang. nám říkali, že only jde vložit různě, ale pak věty mají trochu jiný význam a záleží na mluvčím co chce zdůraznit. Tak nevím,kam s tím v této větě. Nechci říct, že se učíme „jenom“ anglicky, ale „jenom tři roky“. Díky za radu,překlad.

Ahoj. Myslím, že dobře je ta první věta. Ale počkej si raděj na potvrzení. :-)

ahojky Scorpio. Taky si to myslím, ale jista si nejsem. Počkám, snad dojdou ještě nějaké „odbor. názory“. Našla jsem poznámky z měs. kurzu v Ang. a tam to „only“ ang.uč. dával všude možně a pokaždé s trochu jiným významem. Ozvěte se další! Díky. :o

We have only been learning English for 3 years. Je správně podle mě

A co „We have been learning English for only 3 years“?

Opravdu každá z těch vět ma jiný význam. Ale souhlasím s Ondrou.

pane Marku, prosím rozsekněte to. Mě už připadají všechny verze správně. Nebo má někdo ještě jinou verzi?
Ondr4.cz i ta vaše se mi zdá O.K. To jsem z toho :o

only může být i na konci …3 years only.

vsetky tri moznosti su spravne:
1) We have ONLY been learning
2) blabla for ONLY three years.
3) blabla for three years ONLY.

a znamenaju to iste.

Slovo ONLY moze byt vsunute skoro vsade, najma vsak pred slovo, ktore chcem zdvoraznit.

v (1) sa je to pred learning, ale tiez si uvedom, ze to nemoze nic ine zvoraznovat, len to, ze sa ucis anglinu 3 roky.

Druhy a treti pripad su zrejme jasne.

Jedina zmena vyznamu vety by bola, keby bolo:
„ONLY We have been only learning English for 3 years.“
alebo
"We have been only learning ONLY English for 3 years.

Tomasnovella, díky moc. Myslím, že ať to dám kamkoliv, bude to vpodstatě vystihovat, co chci říct.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.