Help for English

Žít něčím

 

Fascinuje mě, čím vším lidé žijí (prací, divadlem, …, pivem, rybařením, …) a zajímalo by mě, jak by se daly vyjádřit různé stupně intenzity. Zatím jsem našla „live for“, „live and breath st“ až k „be mad about st“. Any other ideas?

Třeba ještě keen on. Možná se bude také hodit článek na http://www.helpforenglish.cz/…eco-rad.html

Díky za upozornění (ještě to tu nemám moc prozkoumané). :-)
Jde mi ale o vyjádření toho, že něco se stalo nedílnou součástí něčího života, nejenom o zálibu v něčem. Jde o to, že bez něčeho už si člověk svůj život nedovede představit a třeba i jiní už si ho s tím spojují nebo je tím znám. Alespoň tak já chápu „žít něčím“.

be a … addict

Standardně je to sice myšleno asi jako závislost v negativním slova smyslu (be a drug / alcohol addict),
ale sarkasticky řečeno můžete „ujíždět“ i na relativně neškodných věcech:
be a chocolate / shopping / cinema … addict. :-D

mě se líbí GET HIGH ON:

I get high on chocolate.
I get high on TV shows.
I get high on English.

GET HIGH se taky původně používalo pro drogy (obzvlášť marihuanu), ale často se to právě používá takhle.

Hm…, to je zajímavé – myslela jsem, že to je právě jen pro doopravdické drogy.
Tak to jsem ráááda, že i s tou svou obyčejnou čokoládou se můžu „dostat až tak vysoko“ … :-D

Wow! Thanks!
Jestli ještě mohu – když odhlédneme od závislostí a pojmeme „žít něčím“ ve smyslu ´být pro něco zapálený´ – je to taky GET HIGH ON?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.