Help for English

Hit the light

 

But you have come a long way young lady. Třeba by ho neznal ten učitel, takže by to vyšlo nastejno :-).

A co tohle (MacMillan):
HIT [transitive] informal – to reach a place, especially on your way to somewhere else

When you hit the traffic lights, turn left.

Jsem ráda, že jsem uvažovala správně a ještě se poučila o rozsvícení a zhasínání :-) Děkuju!

No já si to stále nemyslím, protože ve smyslu semafor tam prostě musí být bezpodmínečně lights (teda dle mého názoru). V tom významu skoro hned, tam s být prostě nemusí a dává to smysl.

A já si zas myslím, že “light” v původním příspěvku znamená automaticky “red light” a ne semafor. Prostě jako bychom u nás řekli “chytit červenou”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

A já si zas myslím, že “light” v původním příspěvku znamená automaticky “red light” a ne semafor. Prostě jako bychom u nás řekli “chytit červenou”.

hm, ale já si vůbec nemyslím, že to má s červenou či semaforem něco společného. 8-O

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 12 lety

hm, ale já si vůbec nemyslím, že to má s červenou či semaforem něco společného. 8-O

Cervena by to uplne klidne mohla byt. Nicmene nemusela, bez dalsiho kontextu tezko rict.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 12 lety

Cervena by to uplne klidne mohla byt. Nicmene nemusela, bez dalsiho kontextu tezko rict.

Fair enough.

Že se k tomu ještě vracím, nemohlo by to znamenat něco jako “rychleji než světlo”? 

And, by the way,
if you just take this road,
you can get to the market way
faster than
hitting the light.

No, it means “go on THIS road, there's no traffic lights, it's faster than going on the road where the traffic light is – you might "hit the light” – catch the traffic light when it's red." 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od američanka vložený před 10 lety

No, it means “go on THIS road, there's no traffic lights, it's faster than going on the road where the traffic light is – you might "hit the light” – catch the traffic light when it's red." 

Thanx a million!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.