Help for English

Jak prelozit vypisovani kvalifikacnich praci

 

Ahoj,

pisu bakalarskou praci anglicky a nevim si rady, jak prelozit nasledujici vety:

Kvalifikacni prace je vypsana na nasledujicich univerzitach

nebo

Seznam univerzit na kterych je kvalifikacni prace vypsana

Jde mi v podstate o slovo `vypsat'. Prisel jsem jedine na neco takoveho:

List of universities that the thesis is offered to

Ale to mi neprijde vubec dobre…

Diky predem!

To je tak tezke, nebo jsem se nevyjadril jasne? :)

Jeste by me zajimalo, jak prelozit slovicko vypracovat, jako napr. v teto vete:

Student musi vypracovat bakalarskou praci.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Washington Irving vložený před 11 lety

To je tak tezke, nebo jsem se nevyjadril jasne? :)

Jeste by me zajimalo, jak prelozit slovicko vypracovat, jako napr. v teto vete:

Student musi vypracovat bakalarskou praci.

carry out, conduct

Tady nejde ani tak o sloveso ‘vypracovat’ jako spíše o kolokaci s podstatným jménem THESIS. Vypracovat bakalářskou práci je česká kolokace a její překlad by se neměl řešit překladem slova vypracovat ale výběrem vhodné anglické kolokace. Tedy např. WRITE A THESIS, DO A THESIS, WRITE UP A THESIS, SUBMIT A THESIS apod.

Jj, to je mi jasne. Me napadlo prave jen write a thesis (coz neni presne, protoze zaverecna prace nemusi byt jenom o psani, ale treba o projektu) a submit a thesis (coz mi do meho kontextu moc nesedi, protoze potrebuju zduraznit tu cinost te prace na te zaverecne praci). Ze jde i do a thesis jsem nevedel, diky.

Predpokladam, ze s moji puvodni otazkou (tykajici se slovesa **vypsat*) je to podobne a neexistuje zadny jednoslovny ekivalent. Zatim me ale nic normalniho nenapada :(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.