Help for English

Email do VB - kontrola vět

 

Ahoj. Potřebuji si zkontrolovat několik vět do emailu.

I am arriving in Aberdeen on this Friday about 8 pm – Chci zkrátka sdělit, že do Aberdeenu dorazím tento pátek.

Unfortunately there is no better connection (link?) to Scotland from the Czech Republic on Friday – Chci vyjádřit, že v pátek není do Skotska lepší spoj z České Republiky.

If i get in trouble (for example I will miss my bus/train) I will let you know immediately.

If you want to ask something, please contact me – Chci zkrátka vyjádřit, že mě mají kontaktovat v případě problémů.

I am looking forward to seeing you (in person?)

  1. I am arriving in Aberdeen THIS FRIDAY (bez té předložky)
  2. I am looking forward to meet you stačí, pokud byste chtěl vyloženě vyjádřit to OSOBNĚ, tak to je PERSONALLY.
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety
  1. I am arriving in Aberdeen THIS FRIDAY (bez té předložky)
  2. I am looking forward to meet you stačí, pokud byste chtěl vyloženě vyjádřit to OSOBNĚ, tak to je PERSONALLY.

Myslíš meeting you. ING tvar je v pořádku. In person je naopak moc pěkné jako osobně – tedy tváří v tvář.

No, já jsem myslel MEET you, protože mi to tak zní lépe a používám to, ale gerundium je taky správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

No, já jsem myslel MEET you, protože mi to tak zní lépe a používám to, ale gerundium je taky správně.

Po předložce musí být sloveso v ingovém tvaru, takže jediná správná možnost je: “looking (look) forward to meeting you”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

No, já jsem myslel MEET you, protože mi to tak zní lépe a používám to, ale gerundium je taky správně.

Přečtěte si prosím tento článek:

Verb Patterns (slovesné vzorce)

Je tam i šedý rámeček, kde je toto konkrétně podrobně vysvětleno.

Můj osobní dotaz, kdybych nahradil poslední větu inverzí – Should you want to require (ask) something, contact me. Bude se to považovat za více formální než věta s IF?

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Můj osobní dotaz, kdybych nahradil poslední větu inverzí – Should you want to require (ask) something, contact me. Bude se to považovat za více formální než věta s IF?

Díky

Bude, inverze je vzdy formalni. Puvodni veta s “if” je neutralni.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.