Help for English

CAE jaro 2014 - dá se to stihnout?

 

Chtěla jsem se zeptat, jestli si myslíte, že je možné složit CAE v jarním termínu 2014, kdybych se teprve teď začala učit? Ona je to totiž jediná šance pro mě, kdy mohu zkoušku složit, protože na letní a zimní termín mi vychází povinná praxe, kde nemůžu chybět. Pak leda až na jaře 2015, ale to už mi přijde dost za dlouho. Zatím jsem si zkoušela dělat jenom testy FCE a ty dávám skoro pořád na 100%. Dále čtu knihy v originále, koukám na seriály a poslouchám všechno možný. Na konverzaci a writing snad budu mít rodilce. A myslíte, že jako příprava mi budou stačit spousty předchozích testů a Advanced Language Practice? (+ samozřejmě vše, co jsem dělala doposud: četba, poslech, mluvení.....). Děkuji za radu. Chci jen vědět, zda mé šance jsou reálné. :-)

Stačí si udělat pár testů CAE a budete vědět, na čem jste :-). Podle mého, pokud dáváte FCE na 100%, k tomu jste s angličtinou v neustálém kontaktu , zvládla byste to už teď.

Advanced Language Practice schvaluji! :)
Dále určitě doporučuji tyto stránky.
Držím palce, podle mě máte dost vysokou šanci! Někde jsem slyšel, že FCE na úrovni A = CAE minimálně na úrovni C:)

Děkuji moc za povzbuzení. Teď si ještě moc nevěřím, radši počkám na to jaro a snad to pak vyjde :-)

Já se na CAE začala učit minulý týden a chci jít taky na jaře. Když se tomu budu věnovat denně nebo obden, věřím, že to dám. Jen ten speaking a writing nebude asi nijak oslnivý, v mém případě. Držím palce! :-)

Pokud si dobře pamatuju, tak Marek Vít se na CPE začal učit asi nějak týden před zkouškou. :D :D :D

(Lucko, ty mě znervózňuješ, protože já chci jít na jaře na CPE a přitom jsme na tom přibližně stejně. :( :) )

(Lucko, ty mě znervózňuješ, protože já chci jít na jaře na CPE a přitom jsme na tom přibližně stejně.)

Franto, nemyslím si, že jsme na tom stejně, a taky jsme každý z jiného těsta. :-) To dáš! Já si prostě na CPE nevěřím, kdyby mi tam dali nějaký odborný text, tak pokud by to nebylo něco s ocelařinou nebo Pánem prstenů, tak jsem v riti. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Já se na CAE začala učit minulý týden a chci jít taky na jaře. Když se tomu budu věnovat denně nebo obden, věřím, že to dám. Jen ten speaking a writing nebude asi nijak oslnivý, v mém případě. Držím palce! :-)

Kazdy je jiny, ale neni to fakt trochu moc pro nekoho na tvoji urovni? Myslim tim zacit tak brzo a ucit se ob den. Zvazuju, ze pujdu na jare na CAE, ale to bych se tak zacal ucit mesic, max. dva predem. To stejne do jara clovek zapomene co se ucil nekdy v rijnu.

A abych nebyl zase uplne off-topic, tak ano, stihnout se to urcite da, pokud nekdo dava FCE testy na 100%.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Já se na CAE začala učit minulý týden a chci jít taky na jaře. Když se tomu budu věnovat denně nebo obden, věřím, že to dám. Jen ten speaking a writing nebude asi nijak oslnivý, v mém případě. Držím palce! :-)

A z čeho se budete na CAE připravovat, Lucko? Já jsem na tom stejně jako Majulis, tak hledám inspiraci :-)

Karle, já jsem děsně nesebevědomý člověk (a tak trochu perfekcionalista), to se po netu nepozná. 8-) Učím se nejen kvůli zkoušce, ale i pro to, abych si byla ve své angličtině víc jistá. Na FCE jsem se připravovala 3 měsíce a dala jsem to na 87%, tak si říkám, že to CAE snad dám…

Marti, připravuji se z Cambridge grammar for CAE and Proficiency od M. Hewingse a Common mistakes at CAE od D. Powell a tady z HFE a taky itests.com. Problém je, že nemám nikoho na speaking (kvůli opravám), ale mnohem hůř jsem na tom fakt s writingem, kde mám možnost feedbacku jen na tom itests.com. Hodně čtu.

Z čeho se učíte vy?

Ja ako prípravu na skúšku CAE (samouk) používam knihu READY FOR CAE (coursebook + woorkbook). Je to, podľa mňa, jedna z najlepších kníh k príprave. Pomáhať precvičiť a upevniť všetky potrebné časti, pred ktoré na skúške budete postavení. READINGI sú plné neznámych slovíčok, čo Vám v každom prípade poslúži ako nástroj na rozvoj slovnej zásoby. Kniha sa ďalej zameriava na kolokacie, frázové slovesá, frázy .....a omnoho viac. K tomu si robím ešte cvičné testy CAE a pozerám veľa filmov :-) Pevne verím, že sa nám všetkým CAE podarí zvládnuť.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

Kazdy je jiny, ale neni to fakt trochu moc pro nekoho na tvoji urovni? Myslim tim zacit tak brzo a ucit se ob den. Zvazuju, ze pujdu na jare na CAE, ale to bych se tak zacal ucit mesic, max. dva predem. To stejne do jara clovek zapomene co se ucil nekdy v rijnu.

A abych nebyl zase uplne off-topic, tak ano, stihnout se to urcite da, pokud nekdo dava FCE testy na 100%.

Ona také zaleží na tom, co si kdo představuje pod pojmem “učit se”.
Někdo má čas denně strávit pár hodin nad učebnicemi, večer mrknout na film či seriál, přečte knížku za týden a je nepřetržitě připojen k HFE a flo-joe.
Ovšem jsme i tací, kteří jsou pro rodinné a pracovní povinnosti rádi, když ráno při snídani zkouknou půl dílu seriálu, cestou vlakem přečtou 20 stránek a maximálně o víkendu se dostanou k prostudování 1–2 lekcí z nějaké učebnice. To potom nikdy není příliš brzy na to se začít “učit” :-P :D

To jsi ťukl hřebík na hlavičku, Franto. Moje učení spočívá v cca 30 minutách večer v posteli, než padnu za vlast (práce s učebnicí), občasné shlédnutí BBC zpráv, jednou týdně max. nějaký film či seriál (škoda, že už nedávají Sherlocka na ČT, mohla jsem si to hodit do EN), když vyjde čas na trénincích dětí, tak tam nějaká ta cvičení a jednou až dvakrát týdně mluvení na hodinách EN (já v roli učitele). Je pravda, že jsem začala hodně brzo, ale s dětma člověk nikdy neví – co mu přijde do cesty. 8-O 8-) :-)

Nevíte náhodou, jestli je k těmto zkouškám třeba nastudovat také nějakou beletrii?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 11 lety

Nevíte náhodou, jestli je k těmto zkouškám třeba nastudovat také nějakou beletrii?

Standardně bývá recenze či něco podobného v Part 2 u Writing. Ale tam máte na výběr tuším 5 témat a psaní o knížce je jen jedno z nich, takže kdo nechce, nemusí.
Nicméně osobně beletrii doporučuji pro celkový rozvoj jazyka – na FCE dobré, na CAE potřebné, na CPE bych dokonce řekl, že naprosto nezbytné. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.