Help for English

Cheers

 

Ahoj. Prosim vas, nevite nekdo co se odpovida, kdyz nekdo dekuje slovem “cheers”? “You're welcome”, “No problem” a nic podobnyho co se odpovida na “Thank you” mi k tomu nesedi. Predem moc diky.

Osobní zkušenost nemám, ale na You're welcome. mi přijde ok. Nebo jen úsměv. 

“Cheers” má ještě nějaký význam než “na zdraví”? Já za to teda v češtině neděkuju, ani neříkám “nemáte zač”. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 11 lety

“Cheers” má ještě nějaký význam než “na zdraví”? Já za to teda v češtině neděkuju, ani neříkám “nemáte zač”. 

Jistě, dokonce dva další významy, stačí se podívat do slovníku

Myslím, že you are welcome je uplně v pohodě, co jsem si všiml, tak mladí v Anglii používali i cheers ve smyslu toho you are welcome.
To Cortes: cheers se opravdu v Británii používá, v AmE se to takto nepoužívá..tam je prostě thanks.

V Austrálii by taktiež šlo moje obľúbené no worries
Ďalej možno ešte napr. aj that's alright. Samotné cheers ako píše swimmer je myslím taktiež v poho;)

Tak to vidim prvně, že se to dá takhle použít. Holt se budu muset začít dívat i na britský seriály. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.