Help for English

Vyslovování

 

Ahoj, měl bych malý dotaz, jak se liší ve vyslovování FRIENDS a FRANCE, to je stejné, že ano?

Ne.
France – fræns (taky frɑ:ns)
Friends – frendz (příp frends)

jj OK díky já použival AmE, tam se mi to zdá stejný.

zvolím-li (Julie US) http://www.oddcast.com/…_example.php?…

That's an interesting site, but I don't agree with her AmE pronunciation of France…try the Kate (US) voice.

No tak “Julka” to France vyslovuje s tak divně nastavenou pusou, že člověk tam snad slyší i to d, které tam tedy určitě být nemá.
Přehrál jsem si od ní pár dalších slov a osobně bych řekl, že má všeobecný problém se sykavkama…(!)

Ale i tak není její výslovnost těchto dvou slov (France, Friends) stejná!

Neni stejna, ale taky neni spravna

Vždycky je bezpečnější v takových případech použít slovník (i s nahrávkou). 

Ale ODDCAST je počítačový hlas!!!! To přece nelze brát jako nic směrodatného… ani to podle mě nestojí za zamyšlení… Jak říká Franta, proč nepoužijete raději slovník, kde jsou nahrávky rodilých mluvčích? Jeden takový máme i tady u nás. Stačí dvakrát kliknout na slovo FRANCE.

Just out of curiosity, Marek, where is the guy who recorded the American pronunciation­s from?

And just for fun, I asked my daughter to pronounce the words and to me. they sound almost identical coming from her mouth – but to her they sound different inside her head. So, Jacky, yes, the words can sound very similar depending on who is speaking them 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od američanka vložený před 10 lety

Just out of curiosity, Marek, where is the guy who recorded the American pronunciation­s from?

And just for fun, I asked my daughter to pronounce the words and to me. they sound almost identical coming from her mouth – but to her they sound different inside her head. So, Jacky, yes, the words can sound very similar depending on who is speaking them 

Well, we had a couple of Americans doing the recordings. There is one married couple from Texas and there is a guy from Alabama. I guess you can hear the accent there. 

Verrrry much so!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.