Help for English

minulý čas x předpřítomný

 

Ahoj, směl bych zeptat, proč není správná odpověď C) ?:)

Uvažoval jsem mezi c) a d). Ve větě je psáno, že je to zhruba 2 roky od té doby co jsem navštívil doktora ⇒ trvá to dosud do této chvíle tudíž present perfect.

Děkuji předem za odpovědi

It's nearly two years since I last ..... to a dentist.

  1. have been going
  2. had gone
  3. have gone

d) went

That's a red herring…the dentist visit took place in the past as a completed action.

tak jsem také uvažoval, ale přišlo mi vhod spíš ten present perfect. Jako do této chvíle nebyl u zubaŕe. Jako I'haven't met her since 2002. To je také do této chvíle ale proběhlo to v minulosti a trvá to dosud.

Nějak se mi to občas motá .. dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jacky2000 vložený před 10 lety

tak jsem také uvažoval, ale přišlo mi vhod spíš ten present perfect. Jako do této chvíle nebyl u zubaŕe. Jako I'haven't met her since 2002. To je také do této chvíle ale proběhlo to v minulosti a trvá to dosud.

Nějak se mi to občas motá .. dík

I haven't met her since 2002. – to je rozdíl, tady říkáte, jak dlouho jste se s ní už neviděl Jinými slovy, tady máte ten předpřítomný čas PŘED since.

Stejně tak můžete říct: “It's been nearly two years since I last went to a dentist / I met her / I played football…”

Present perfect is one of the nastiest tenses in English… 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jacky2000 vložený před 10 lety

tak jsem také uvažoval, ale přišlo mi vhod spíš ten present perfect. Jako do této chvíle nebyl u zubaŕe. Jako I'haven't met her since 2002. To je také do této chvíle ale proběhlo to v minulosti a trvá to dosud.

Nějak se mi to občas motá .. dík

Je to jako byste řekl: Je to 20 let od doby, co jsem se narodil. Narození je jednorázová událost, která netrvá doposud, proto nemůžete za since použít present perfect. V první části běty ale můžete, takže: It is 20 years since I was born. / It has been 20 years since I was born.

už rozumím perfektně ,děkuji moc .) , thanks a lot!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.