Help for English

Word order

 

Špatně jsem si to vyložil, už chápu, díky :)

Cetl jsem si ted ten thread na ktery Jakub dal link a reakci Marka jsem pochopil tak, ze by “TELL ME WHAT IS YOUR NAME” melo byt take pripustne. A to proto ze preci muzes rici “CHARLES IS MY NAME”.

Neni to tak obvykle jako “MY NAME IS CHARLES (TELL ME WHAT YOUR NAME IS)” ale gramaticky spravne by melo byt oboje.

Your thoughts?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 10 lety

Cetl jsem si ted ten thread na ktery Jakub dal link a reakci Marka jsem pochopil tak, ze by “TELL ME WHAT IS YOUR NAME” melo byt take pripustne. A to proto ze preci muzes rici “CHARLES IS MY NAME”.

Neni to tak obvykle jako “MY NAME IS CHARLES (TELL ME WHAT YOUR NAME IS)” ale gramaticky spravne by melo byt oboje.

Your thoughts?

Ano. Vidím to přesně tak, jak píšeš.
Tell me what is your name je taky možné, ale je to velmi divné, zrovna tak jako Charles is my name je možné, ale velmi divné.
Každý jednoduše řekne My name is Charles, a tedy každý řekne Tell me what your name is.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.