Help for English

vzdávat něco

 

Prosím, jak vyjádřit české “vzdávám to” (o něco jsem se snažila a protože není řešení, tak to vzdávám ). Díky

Odpověď najdete zde: Frázová slovesa se slovesem GIVE.
Pozor, jsou tam dvě podobná slovesa.

Přečteno a jestli jsem to dobře pochopila, tak “I give it up” ? Je to tak? Díky moc

Nebo můžete právě říci “I give in.” (bez předmětu). :)

“I give in.” má ale podtext, že vás k tomu “vzdání” někdo přesvědčoval nebo nutil. Skoro jako kdybyste říkal, že tedy ustupujete. Takhle samo o sobě bez dalšího doplnění jsem to ještě neslyšel…

Já bych řekl jednoduše “I give up.”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 9 lety

“I give in.” má ale podtext, že vás k tomu “vzdání” někdo přesvědčoval nebo nutil. Skoro jako kdybyste říkal, že tedy ustupujete. Takhle samo o sobě bez dalšího doplnění jsem to ještě neslyšel…

Já bych řekl jednoduše “I give up.”

Nemusí to být někdo, může to být i něco (to, o co se snažíte a nejde Vám to, jak je uvedeno v prvním příspěvku) – viz definice ve slovníku.
Příklad je také ve zmíněném článku.

OK díky moc za vysvětlení to “I give in” určitě vyhovuje. :-)

Mne se zdá také, stejně jako Nevím123, vhodnější, podle toho, co bylo v původním příspěvku, I give up.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Nemusí to být někdo, může to být i něco (to, o co se snažíte a nejde Vám to, jak je uvedeno v prvním příspěvku) – viz definice ve slovníku.
Příklad je také ve zmíněném článku.

Dle toho článku i definice ve slovníku to znamená uznat porážku (v soutěži atd.) nebo “to agree to do something that you do not want to do” (nejčastěji vyhovět nějakým požadavkům, podmínkám atd.). Když někdo něco vzdává ve smyslu, že toho má dost a chce s tím praštit, tak “give up” je mnohem vhodnější ekvivalent a to mi nikdo nevymluví. ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.