Help for English

You´re on. / Význam - použití?

 

You´re on.

Dá se to takhle říct při souhlasu? / Souhlasím. (Platí)

Jde o hovorovou ang?

Určitě, jen to neřeknete Vy, ale ten, s kým mluvíte (podmět je YOU, čili věta vychází od posluchače, nikoli od Vás).

Aha, takže jestliže mi třeba někdo navrne, že se dnes sejdeme v šest hodin, nebo že si zítra zajdeme na oběd atd. tak já takto nemůžu odpovědět? Nemůžu to použít jako souhlasnou odpověď?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zdenek110 vložený před 8 lety

Aha, takže jestliže mi třeba někdo navrne, že se dnes sejdeme v šest hodin, nebo že si zítra zajdeme na oběd atd. tak já takto nemůžu odpovědět? Nemůžu to použít jako souhlasnou odpověď?

Můžete, já jsem to bral z druhé strany a nějak jsem Vás asi nepochopil :). Spíš bych si to ale představil v kontextu nějaké sázky nebo něčeho podobného…

Právě to mne zajímalo, kdy a jak se to spojení používá. Díky za ochotu.

Paráda! Děkuji za odkaz.

V inom slovniku je len ze – you’re on (informal) used when you are accepting a bet

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 8 lety

V inom slovniku je len ze – you’re on (informal) used when you are accepting a bet

Vždyť ano, to jsme psali já i Boffin.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.