Help for English

Anketa - vy a angličtina

 

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Uf asi od roku 1991

    1. Způsob výuky?

    Śkola, pak zase škola, pak jazykovka, pak rok v Aamerice (ten mi dal asi nejvíc), a teď se učím tak, že učím angličtinu začátečníky a mírně pokročilé :-)

    1. Stupeň pokročilosti?

    No jak kdy – mezi upper-intermediate a advanced – i když občas si připadám jako elementary :-(

    1. Nejoblíbenější slovíčko?

    favorite

    1. Nejneoblíbenější slovíčko?

    discharge

    1. Nejneoblíbenější gramatika?

    podmínky

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    že se budu muset začít učit čínsky

    1. Co používáte k výuce?

    HfE, rozhlas – BBC7, MP3 knihy v angličtině (teď zrovna serii Harryho Pottera :-), seriály a filmy v angličtině, klasickou literaturu..... je toho hodně

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    Co to jde – každ den alespoň chvilku poslech… četba…

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    4 roky na střední škole (před 20 lety) s poměrně velkým odporem. Pak doba naprostého temna, absolutně žádný kontakt s aj. Velmi pozvolný návrat loni v únoru.

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Od února 2010 jako samouk, od září téhož roku intenzivní kurz v jazykovce.

    1. Stupeň pokročilosti

    mezi elementary a pre-intermediate

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    pronunciation

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    všeobecně nemám moc ráda slovesa – nedaří se mi je pořádně zapamatovat

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    každá, se kterou se setkávám poprvé – než se mi trochu zažije

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Stále žiju v iracionální vnitřní panice, že se aj nikdy nenaučím dostatečně na to, abych bez problémů rozuměla a plynule mluvila.

    1. Co používáte k výuce?

    Školní učebnici New English File, WM, knihy v zjednodušené aj, dopisy přítele z USA, BBC learning English a hodně jsem si oblíbila časopis pro studenty Bridge.

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    V pracovní dny 4 vyučovací hodiny ve škole, doma pak průměrně asi 2h.

  1. od 6 let, což dělá 15 let.
    1. škola, počítačové hry, čtení (v poslední době trochu i samotné učení)
    2. Vrchní hranice CAE
    3. parasite
    4. nevím
    5. prepositional phrases, articles, punctuation
    6. articles, punctuation
    7. počítač, CAE knihu, Landmark ušebnici
    8. cca. hodinu, pasivně i víc
  1. Jak dlouho se učíte anglicky?
    • ještě o rok déle než Marek :-) ale samozřejmě umím míň
    1. Způsob výuky – škola, samouk…
    • 9 let škola (se štěstím na učitele), 9 let samouk
    1. Stupeň pokročilosti
    • nezjišťovala jsem to…C1 nebo B2. Mám státnici…
    1. Nejoblíbenější slovíčko
    • whatsoever a podobné paskvily :-)
    1. Nejneoblíbenější slovíčko
    • f-word. Zásadně nepoužívám a všude ho slyším :-(
    1. Nejneoblíbenější gramatika
    • časy
    1. Čeho se nejvíc bojíte?
    • že se to nikdy pořádně nenaučím…
    1. Co používáte k výuce?
    • gramatika: jenom HFE, na víc nemám čas, ostatní: četba klasiky, filmy, poslech
    1. Kolik času denně výuce věnujete?
    • to je různé, ale každý den posnídám aspoň trochu angličtiny…
  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Od střední školy, což bude tento rok 7 let.

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Nejprve škola, ale jelikož jsme brali pouze základy a dost volným tempem, tak jsem už tehdy začala na vlastní pěst a jako samouk mi to vyhovuje (tedy co se týče gramatiky, slovíček…konverzace sama se sebou, to už není ono)

    1. Stupeň pokročilosti

    Nu, jak v čem. Odhadem tak B2 až C1.

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    To je hezká otázka, ale žádné zatím nemám. Ale tak obecně mám ráda právě slovíčka s přízvuky, protože i díky nim ta angličtina tak krásně zní.

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    Nějak mi kvůli výslovnosti nepřirostlo k srdci (k jazyku) slovíčko „three“:)

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    To budou také ty oblíbené časy.

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Co se týče angličtiny, tak mě zrovna nic nenapadá:) Jen možná s nadsázkou můžu říct, že bych se bála učit angličtinu bez internetu.

    1. Co používáte k výuce?

    Internet. Co se týče všech oblastí – mluvení, poslech, psaní, čtení…Velice cenný zdroj jsou právě tyto stránky, pak co se týče gramatiky, tak mám delší dobu Odmaturuj z AJ, to mi příjde pěkně zpracované. Žádnou další učebnici nepoužívám.

    Slovní zásobu si rozšiřuji knížkami v originále. Dále filmy bez titulků (české titulky mě matou, nedokážu se pak soustředit na angličtinu), případně anglické titulky, když jde o nějaký složitější film. Seriály, ty v drtivé většině případů bez titulků, to už mám své favority (a další přibývají), takže to porozumění je snadnější.

    V poslední době jsem ochotna si i sednout k CNN či BBC.

    Dále k výuce používám kamarády, kteří se též angličtinu učí a erasmáky, ti si rovněž rádi povídají.

    A pak zahraniční rádia, zpravodajské servry, čtení nahlas, internetové diskuze, psaní si anglického „deníčku“ nebo spíš takové shrnutí dne. A slovíčka se učím ze slovníčků s kontextem, to je pro mě podstatné. Angličtina je hlavně koníček.

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    Někdy pár minut, někdy pár hodin.

  1. už to ani nepočítám
    1. momentálně samouk
    2. A2 (číst ale můžu i jednodušší knížky typu Narnie a Roalda Dahla)
    3. Tak to mi nic nenapadá
    4. Možná něco jako otherwise…
    5. frázová slovesa. Brrrr…
    6. viz. 6
    7. Knížek mám nepřeberně + tento web + podcasty z netu
    8. O víkendu tak hodinu, ve všední den chodím z práce totálně „vyplivnutá“ a mozek odmítá spolupráci.
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? asi 4 roky
    1. Způsob výuky – En kurz 1× týdně, ale většinou samouk…
    2. Stupeň pokročilosti: To neumím odhadnout. Asi B2
    3. Nejoblíbenější slovíčko: Všechny slova, které se naučím aktivně používat.
    4. Nejneoblíbenější slovíčko: earth, girl, world a podobná, které jdou špatně vyslovit
    5. Nejneoblíbenější gramatika: Frázová slovesa
    6. Čeho se nejvíc bojíte? Toho, že nebudu nikdy dobře rozumět rodilým mluvčím.
    7. Co používáte k výuce? Hlavně internet, dále pak programy word manager a smart test, knihy zjednodušené i originály, seriály a filmy…
    8. Kolik času denně výuce věnujete? V průměru 4–6 hodin denně

Jak dlouho se učíte anglicky? – ve škole Způsob výuky – škola, samouk… – škola a samouk Stupeň pokročilosti – myslím, že taková střední Nejoblíbenější slovíčko – všechny, co nemají složitou výslovnost Nejneoblíbenější slovíčko – všechny, co mají složitou výslovnost, např. cought, brought, altrough Nejneoblíbenější gramatika – předložky, the other/other… Čeho se nejvíc bojíte? – opravdové konverzace, nemám možnost mluvit, takže neumím přesně vyslovovat, mluvit bez zakoktávání a odmlk Co používáte k výuce? – tuhle stránku, školní učebnice, internet a anglické články, knížky, filmy… co se dá Kolik času denně výuce věnujete? – více než hodinu denně ale asi celý den. Doma mluvíme cizími jazyky aby jsme uměli i něco jiného než je český jazyk

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.