Help for English

mainly/largely/mostly v konkrétním kontextu + obecně

 

Dobrý den/Ahoj :)

Mám následující kontext:

I have always looked up to Roger Federer, considered by many the best athlete in the world. The reason wasn´t my ambition to play tennis as well as he does. Mainly,Largely, Mostly, it was his motivation to work hard and give it everything he had got.

Dle rodilého mluvčího je zde nejlepší variantou je mainly a mostly. Largely by zde prý nešlo. Proč zde nejde? Vyhledal jsem si překlad těchto slovíček tady na HfE a řekl bych, že právě mainly a largely by zde mohlo pasovat- na rozdíl od mostly. Hádám tedy, že za tím bude ještě něco více a překlad do češtiny opět nepomůže? Lze nějak určit kdy jaké slovíčko mohu použít? Předem děkuji za pomoc.

Dle slovníku:

  • Largely: převážně, z velké části
  • Mostly: většinou
  • Mainly: hlavně

Podle mě:

Mainly refers to the main part of something = hlavně
Mostly refers to most of the parts of something = převážně
Largely refers to a large part of something = z velké části

Takže je to v podstatě jedno a to samé. Largely je nejformálnější a pravděpodobně i nejméně používaná varianta, ale nevidím důvod, proč by to mělo být špatně.

Názor rodiloše: >

Mainly and mostly are pretty much the same, so you could use either

The main reason – mainly

The biggest reason – mostly

But largely doesn't fit in the sentence.

It can modify ‘because’ Largely because of… Mainly because of… Mostly because of…

But here it is describing the how much of the reason it is. ‘Largely’ doesn't work. Maybe others can better explain why.

Popravdě pořád mně to moc nepomáhá …necítím ten rozdíl :-?

Je možné, že largely nezní tak dobře osamoceně.

Příkladové věty ze slovníků:
The state of Nevada is largely desert.
It had been a tiring day, largely because of all the tedious waiting.
Our success is largely due to your efforts.
The family moved from a largely rural community to the city.
Their complaints have been largely ignored.

Rozdíl mezi mainly a mostly je téměř minimální a myslím si, že neexistuje kontext, ve kterém by to nešlo zaměnit. Stejně jako v češtině hlavně vs převážně vs především vs zejména v podobných větách.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.