Help for English

Inset Day

 

V knížce jsem narazil na tento zajímavý výraz, který označuje den, nebo sérii dnů, kdy se na školách ve Velké Británii nevyučuje, žáci mají učební volno, ale učitelé jsou ve škole, kde provádí administrativní úkony, učí se nové technologie atd.
Tolik stručná charakteristika z Wikipedie.

Připomíná mi to u nás první dva týdny na začátku a ke konci letních prázdnin (snad tu délku říkám dobře), kdy jsou učitelé také ve škole, ale nevím jestli to lze ztotožňovat se zmíněným Inset Day. Osobně si myslím, že jde o dvě různé věci.
Zajímalo by mě též, zdali se to dá nějak přeložit do češtiny.

Ví o tom někdo víc?

https://en.wikipedia.org/wiki/Inset_day

Myslím, že se to asi nejvíce blíží ředitelskému volnu, které ředitelé škol sami určují a ve kterých žáci do školy nechodí, ale učitelé ano – výjimečně může ředitel rozhodnout, že ani učitelé v den ředitelského volna nemusí do školy (na naší škole zcela výjimečné). Učitelé provádí povětšinou administrativ­ní úkony.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.