Help for English

Nechme to na třetí hodinu...

 

Zdravím, existuje pro angličtinu výraz ve stylu “Nechme to na třetí hodinu”. Domlouváme se na nějakém čase a chci poté napsat něco ve stylu: “Nechme to tedy na třetí hodinu, budu tam.” Počítám, že “Let's leave it at 3 pm, I'll be there.” asi není úplně správně, že? Děkuji za odpověď

Ne, výraz leave je v pohodě, jen s předložkou until.

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…lish/leave_1?… – entry 4

Děkuji za odpověď To mi nepřijde stejné s mojí otázkou, ale možná se pletu. Možná jsem nevysvětlil kompletně celý kontext, jedná se např. o domlouvání schůzky. Dám příklad rozhovoru:

A:“Můžeme se setkat v 15:30”

B:“Nechme to na těch 15:00, nemám s tím problém.”

V Oxfordském slovníku mi to přijde spíš odkládání určité věci, kterou můžu udělat nyní, ale nechávám ji na poslední chvíli. Mě ještě napadla “Let's meet at 15:00.” Ale v tom mi nezazní vlastně to, že to nechme na tom původním smluveném termínu. S angličtinou jsem začal teprve tenhle rok, takže možná máte pravdu a já do toho ještě až tolik nevidím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JohnPoe vložený před 7 lety

Děkuji za odpověď To mi nepřijde stejné s mojí otázkou, ale možná se pletu. Možná jsem nevysvětlil kompletně celý kontext, jedná se např. o domlouvání schůzky. Dám příklad rozhovoru:

A:“Můžeme se setkat v 15:30”

B:“Nechme to na těch 15:00, nemám s tím problém.”

V Oxfordském slovníku mi to přijde spíš odkládání určité věci, kterou můžu udělat nyní, ale nechávám ji na poslední chvíli. Mě ještě napadla “Let's meet at 15:00.” Ale v tom mi nezazní vlastně to, že to nechme na tom původním smluveném termínu. S angličtinou jsem začal teprve tenhle rok, takže možná máte pravdu a já do toho ještě až tolik nevidím.

Nesmí se se držet tak moc češtiny a chtít přeložit vše doslova a co nejpřesněji.

Let's leave it until 3. = Odložme to na 3.
Let's meet at 3. = Potkejme se ve 3.

Je jedno, co použijete. Vše ostatní je otázka kontextu. Pokud jste se před tím chtěli vidět ve 2, ale pak se situace změnila, tak to prostě je jasné z kontextu, že to chcete “odložit”…

A sloveso leave se opravdu pojí s předložkou until.

Ale možná by se vám tam hodilo toto:

Let's meet at 3 then. = Pak se tedy potkejme ve 3.

Viz tento článek o THEN na konci věty.

Dobrá děkuji moc za vysvětlení. Ano, v tomhle vidím největší svůj problém, že se češtiny držím až příliš, ale nějak se od toho nedokážu prozatím odprostit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JohnPoe vložený před 7 lety

Dobrá děkuji moc za vysvětlení. Ano, v tomhle vidím největší svůj problém, že se češtiny držím až příliš, ale nějak se od toho nedokážu prozatím odprostit.

Ano, to je přirozené, ideální je obklopit se co nejvíce angličtinou,

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.