Help for English

naučí se EN každý?

 

čau mám docela problem,jsem ve třeťáku, ale prostě vůbec netušim angličtinu, jinak se dobře učim,neni to tim že to flákám, mám i dobrou paměť docela, ale prostě nejsem schopnej v angličtině pomalu složit větu,ani některý slovíčka si nedokážu zapamatovat,ale přitom se klidně ostatních věcí naučim několik stran textu. Čeština mě taky moc nejde ve škole…prostě mě přijde že neumim jazyky…ale zato matematiku pochopim hned… strašně mě to štve a mrzí, vždycky sem chtěl třeba do anglie nebo do ameriky a oto mě to štve víc. Proto bych chtěl vědět,jestli si myslíte že je vůbec možné že někomu nejdou prostě vůbec jazyky,ale ostatní věci jo. A myslíte že prostě mám smůlu, nebo bych se to třeba naučil kdybych odjel třeba do anglie? a myslíte že sem schopnej se něco naučit když tam pojedu na prázdniny,2 mesice? díky moc za reakce :)

Nevím, neznám vás, ale třeba se jen neumíte učit… naučit se anglicky je schopen imho každý (nebo téměř každý), záleží ale nejen na talentu, ale taky na obyčejných věcech jako je např. i motivace, odhodlání… atd atd.

To já jsem zatím jen prváku a učení angličtiny mě celkem jde. Paměť mám taky celkem dost dobrou, párkrát si přečtu nějaký slovíčko a už ho hned znám. Jako odhodlání mám asi velký, protože radši se učím do angličtiny než do jiných předmětů. Např. „Zítra píšeme písemku z matiky, no nic, já se jdu radši učit angličtinu, tam nemám až zas tak moc co zkazit“ :-D

Mee, můžu se zeptat, jak jste na tom se zpěvem a s tancem? Já jsem někde slyšela, že lidi co mají alespoň trochu slušný hudební sluch a smysl pro rytmus jsou na jazyky jaksi lépe stavění…
Možná je to hloupost, ale já jsem třeba na matiku úplný poleno a na všechno používám kalkulačku, fyzika taky nebyla nic moc,…ale kreslím, ráda poslouchám melodické písničky a jazyk umím spíš naposlouchat, než nadrtit gramatiku…
Pokud máte možnost být v anglickém prostředí, šla bych do toho a uvidíte…chce to ale prostředí jen mezi angličany, jinak se nedonutíte (myslím, pokud tam budete mluvit s kamarády hlavně česky)…

Samozřejmě každý je na jazyky jinak talentovaný, hudební sluch a smysl pro rytmus pomáhá, ale není podmínkou. Česky se naučil většinou i každý antitalent na hudbu a rytmus… proč by to nešlo anglicky?

Ten klíč je stejně vždycky spíš motivace, odhodlání a vytrvalost. Když se člověk odhodlá, naučí se alespoň základy i podle nemožných učebnic ‚zázračná angličtina‘ a jim podobným, které stojí spoustu peněz ale jinak jsou zcela zcestné. A přece ta velká suma, kterou za i lidéí zaplatí, jim často pomůže u angličtiny vydržet…a učí se.

Když ale člověk nechce, nenaučí se ani v anglicky mluvící zemi…

Jasně, že to není podmínkou (sluch a rytmus), přesně jak píšete, je to výhoda! Ale mee píše, že se jinak učí dobře, má snahu se anglinu naučit a tak si myslím, že problém je někde jinde…proto mě to napadlo :-) Bude asi hodně technický a logický typ a to je někdy u jazyků na škodu…ale nevím, neznám ho.
A že se naučil česky? Co mu taky zbývalo, že jo 8-)
Ne, teď vážně, i kdyby nechtěl a byl v Anglii odkázaný sám na sebe…tak se naučí…jinak by tam umřel hlady :-)
Teď jsem ho asi postrašila :shock:
Ale nééé, já bych se toho nebála a zkusila bych to…a jak píše Marek, ta motivace dělá hodně!Zkuste si najít nějaký pro Vás dobrý důvod, proč umět anglicky…

To je zajmavý, stim hudebnim sluchem. Já docela mám hudební sluch, jsem na základce chodil 1. stupeň do hudební školy,ale to je jedno. Jak jste přesně napsala, jsem technický typ, dělám technickou školu, programuju, takže mám docela analytický myšlení prý. Ale je to divný i s češtinou, dodnes píšu diktáty na pětku, holt to dohánim v literatuře :D , já prostě cokoliv se naučim (jak u češtiny tak u angličtiny) tak prostě chvíli umim, ale třeba za týden to celý zapomenu, tady jsem se perfektně naučil členy,ale pak když jsem to potřeboval tak jsem je vůbec neuměl použít :(
Jsem různě hledal, a tak si teď dopisuju s pár lidma anglicky.
Akorád mám po ruce vždycky slovník,protože z hlavy nedokážu pomalu udělat větu,slovíča třeba znám, ale nevím jak je poskládat, jaký tam dát spojky atd :( je to boj, budu se muset víc snažit. Díky moc vám oběma

Jazyk je asi i hodně o citu… :?
Ta literatura je dobrý nápad, jsem zhrozená, jak špatně jsou na tom dnešní děti s češtinou a s vyjadřováním vůbec…je to tím, že nečtou, jinak by proboha holka nemohla přeci napsat „Babyčka“!!! Čtěte! V češtině i v angličtině…i člá­nek z časopisu pomůže…
Ať Vám někdo z těch dopisovatelů pošle nějaký článek z oboru, co Vás zajímá, je tu ale riziko, že bude moc odborný. Nebo třeba nějaký komiks, nebo science-fiction.
Každopádně přeji hodně zdaru a nevzdávejte to :-D

Zdravim Mee, jsem asi podobny technicky typ jak ty. Programovani, matematika atd…Jazyky mi nikdy moc nesly. Presneji receno uceni se neceho nazpamet. Na zakladce jsem v hodinach nemciny temer trpel. Naucit se sloupecek cizich slovicek a pamatovat si je dele jak do druheho dne bylo pro me dost tezke, temer nemozne. Na stredni jsem nemcinu nastesti opustil a vrhl se na anglictinu.
Anglictina mi vzdycky prisla jako daleko hezci jazyk a vubec uz od zacatku jsem vedel, ze k ni mam mnohem bliz. Hodiny anglictiny na stredni celkem usly, sice zadnej extra zahul, ale alespon po me nikdo nechtel „sloupecky“. Ani nevim jak, naucil jsem se tech par zakladnich slovicek a tu nejjednodussi mluvnici. A jelikoz uz me fakt stvalo nicemu nerozumet. Rozhodl jsem se s tim neco udelat.
Pujcil jsem si ze skolni knihovny zjednodusenou literaturu(tusim nejaky Sherlock Holmes to byl) a cetl…Vzdycky kdyz jsem narazil na neco co jsem neznal(slovicko, slovni spojeni, gramaticky jev) a v knizce se to vyskytlo vice jak 2× tak jsem si to prelozil. Nekdy jsem si stejny slovicko musel prelozit i nekolikrat(ta moje pamet :-) ) Ale s pribyvajici prectenou literaturou to bylo porad lepsi a lepsi.
Ted, asi po 3 letech, co jsem zacal mi uz nedela problem cist anglickou beletrii. Sice treba nerozumim uplne vsemu, ale vetsina se da v pohode domyslet z kontextu. A tak se vlastne uplne bez prace ucim dal a dal…
To same plati u poslechu, me opet pomohlo sledovani ruznych anglickych poradu. Zezacatku jsem sledoval filmy a serialy, ktere uz jsem znal z drivejska v CZ, tak pro me nebyl problem tomu rozumet. Casem se clovek dopracuje k tomu, ze celkem v pohode zvladne i film, ktery pred tim nikdy nevidel.(maly tip, doporucuji sledovat bez titulek, jakmile budes sledovat s titulkama, tak budes cist a ne poslouchat…a cist muzes knizku :-) )

Tak, tady mas strucny popis jak se „technicky“ typ se strasnou pameti naucil pasivni anglictine :-) . V tom jak se naucit anglicky aktivne, ti zatim poradit nemuzu. Domnivam se, ze vycestavani do cizi zeme na nejaky cas je asi tou nejlepsi volbou…ale o tom treba zase za dalsi 3 roky… :-) GL Wugaz

Souhlasím, co Wugaz napsal, jen se přimlouvám za anglické titulky. Film můžeš poslouchat a jestliže někdo něco zadrmolí tak, že tomu nerozumíš ani po opakovaném poslechu, jukneš dolů a víc se už titulků dál všímat nemusíš.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.