Help for English

I have always wanted to do that X I always wanted to do that

 

I have always wanted to do that. X I always wanted to do that.

Prosím která možnost je správně a proč? Význam: např. Právě jsem poprvé skočila seskok z letadla a po dopadu si řeknu: vždycky jsem to chtěla udělat. Děkuji za odpovědi

Když to řeknete (krátce) “po dopadu”, správně je I have always wanted … protože mluvíte o současnosti, nikoliv o dokončeném ději (chtění, přání) v minulosti. To chtění, to přání začalo někdy v minulosti a pokračovalo až do vyjádření výroku. I když to přání je (po dopadu) už splněné, mluvíte o současné situaci, tedy o chvíli, kterou stále ještě prožíváte. You're speaking about an episode which is in the here and now.

  • I have always wanted to do a parachute jump (and now I've done one.)
  • I have always wanted to learn Italian (and I still want to)
  • I have never wanted to go rock-climbing: it's too dangerous (and I still don't want to)
  • I have always struggled to understand how to use the present perfect (and I still struggle …)
  • I have never liked liquorice [AmE licorice] – lékořice (and I still don't like it)

Ana said: “For as long as I can remember I've always wanted to do a parachute jump.

I have always wanted to do a parachute jump, but I couldn’t as my knee was injured during the war. [Seskok byl před týdnem, ale pán si to stále ještě prožívá.]

Děkuji za odpověď. Ještě mám dotaz, kdybych chtěla říct, že před týdnem jsem skočila a doplnit že jsem to vždycky chtěla udělat. Byl by pořád predpritomny i když jsem skočila před týdnem (v minulosti)?

Nebo bych už použila minulý?

Záleží na tom, jestli ten seskok v daném kontextu si stále ještě prožíváte. Když je tomu tak, můžete použít present perfect.

  • A week ago I did/made my first parachute jump, which is something I've always wanted to do. I feel great about it, it has given me a fantastic sense of achievement. [Zde mluvím o tom, jak se citím ted', vnímám tu událost jako stále aktuální.]

Když se na stejnou událost díváte spíš jako na ukončený děj v minulosti, hodí se čas předminulý. Ted' si ten seskok už neprožíváte jako čerstvý zážitek. Vypravujete příběh, který se udál v minulosti.

  • A week ago I did/made my first parachute jump, which was something I had always wanted to do. I felt great about it, it gave me a fantastic sense of achievement. [Zde mluvím o tom, jak jsem se cítil tehdy. To chtění přestalo tím, že se mi to přání splnilo.]

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.