Help for English

That's what she said

 

Zdravím všechny,

měl by někdo nápad, jak toto spojení (myšleno nedoslova, jako sexuální narážka) vyjádřit v češtině? Jde to vůbec, nebo je to jeden z nepřeložitelných obratů? Občas se to objevuje v sitcomech, kde to překládají doslova (To řekla i ona; Tak to řekla etc.), což ten vtip samozřejmě zabije, ale otázka je, dá se s tím udělat něco lepšího?

Problém asi bude v tom SHE, že neodkazuje na nikoho konkrétního, ale je to naopak obecné… Možná by se dala využít “moje stará”, ale to se samozřejmě nemusí hodit vždycky.

To je to, co řekla...... (nebo “říkala”)
To vám ale asi nepomůže, je to podobné tomu, co jste psal…
Česky idiomaticky se mi zdá neřešitelné, neb prostě nemáme (nebo alespoň já neznám..) ekvivalent této fráze......ale třeba se mýlím a někdo tady něco vyšvine:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 3 lety

Zdravím všechny,

měl by někdo nápad, jak toto spojení (myšleno nedoslova, jako sexuální narážka) vyjádřit v češtině? Jde to vůbec, nebo je to jeden z nepřeložitelných obratů? Občas se to objevuje v sitcomech, kde to překládají doslova (To řekla i ona; Tak to řekla etc.), což ten vtip samozřejmě zabije, ale otázka je, dá se s tím udělat něco lepšího?

Problém asi bude v tom SHE, že neodkazuje na nikoho konkrétního, ale je to naopak obecné… Možná by se dala využít “moje stará”, ale to se samozřejmě nemusí hodit vždycky.

My bychom mohli tak akorát říct

Moje stará na to šla.

Ale nevím. Ten idiom neznám a asi jsem to celé nepochopila.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od naficka vložený před 3 lety

My bychom mohli tak akorát říct

Moje stará na to šla.

Ale nevím. Ten idiom neznám a asi jsem to celé nepochopila.

Takhle by to smysl nedávalo. Dávalo by to smysl tak, jak to myslel Daniel, tedy: To říkala i moje stará.
Např. někdo řekne : “Prostě to tam zastrč.” (myšleno něco nesexuálního, třeba drát do elektriky nebo nějaký dřevo někam nebo cokoli…)
A druhý na to řekne: “Jo, to moje stará taky říkala”.....se­xuální narážka…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.