Help for English

AJ - co číst?

 

No on to není až tak překlad jako spíš umělecký převod, jako by to překladatel přebásnil (i když jde o prózu).

Opožděně k Jerome K.Jerome…Three Men in a Boat mám právě rozečtené a jsem nadšená. Řekla bych, že to ani není tak těžké a kdo má smysl pro tenhle humor, ten si to užije.

Kaplana v originále (česky ho „žeru“) jsem nezkoušela, byl na mě dost drahý…

Three Men in a Boat jsem zrovna včera viděla jako film a už dlouho jsem se tak nenasmála :-) Asi si je i přečtu

Film:o??Prosím o bližší informace…pokoušela jsem se najít zfilmovanou verzi a neúspěšně…díky

Měla jsem to půjčené z knihovny, ale dívám se že je několik verzí, nejstarší 1956 :-) Měla jsem nějakou novější z 2009.

http://www.amazon.co.uk/…sb_ss_i_0_19?…
je tam hezky srozumitelná angličtina, mluví pomaleji než v jiných filmech

No páni…ještě mám na výběr :-) . Moc díky :-D

Díky všem za reference.. nakonec jsem objednal Tři muže ve člunu, Tři muže na cestách + The best of Dahl.. Už mi z englishbooks.cz napsali že to předali kurýrovi.. tak už mám první dárek pro dceru :-)

Mobil nebo knížka, hlavně že je od Ježíška ne? :-D

Dobry den, muze mi nejaky zkuseny ctenar dat tip na dobrou humornou(vtipnu) knihu v anglictine, tak aby to zvladnu precist stredne pokrocily? Zjednodusena cetba me moc neslovila.
Jaky mate nazor nazor na Stoparuv pruvodce galaxii?
To asi bude v aj hodne narocne, ze?
Dekuji za rady a kometare.

Myslím, že zrovna Stopařův průvodce je pro středně pokročilého docela těžký…
Ono to asi obecně bude problém vybrat něco vtipného pro střední pokročilost. Možná snad řadu MERDE (je to několik knih navazujících na sebe, začíná myslím ‚A year in the merde‘). Nebo nějakou z prvních knížek od Roberta Fulghuma.
Ale vycházím jen z toho, co jsem četl já, a to není zase tak mnoho :-)

to Roman Svozílek: dekuji Vam za radu. Vypada to na Fulghuma… maji ho i na englishbooks.
Ted jsem nasel jeste- Tom Sharpe – Wilt…serie knih.
Nema nekdo zkusenost?

Stopařův průvodce byla moje třetí kniha čtená v angličtině, určitě mi dost frků tehdy uteklo.

Za sebe doporučuji knihu Diary of a wimpy kid od Jeff Kinney. Dá se koupit na englishbooks. Škoda, že ji neprodávají i namluvenou na CD jak se dá koupit v zahraničí.

já jsem teprve začátečník tak jsem se právě chtěla zeptat na nějakou jednoduší angličtinu k předčtení. a tak děkuju za typy :-) :-)

čaroděj ze země Oz je hezká a netradiční pohádka – teda pokud ji neznáte :-) Určitě bude i v nějaké zjednodušené verzi. http://www.helpforenglish.cz/…L-TESTS.html

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.