Help for English

past perfect

 

Právě jsem si dělala cvičení na past perfect z Destination B1. A nějak mi nesedí tato věta:

By the time I´d had breakfast, Mum had already called Grandma and Grandpa.

Není jedno „had“ v první části věty nadbytečné? Klíč to jako chybu nezmiňuje.

Tu to prvé HAD ani nedáva zmysel, keďže raňajky som zjedol až potom, čo ich mama zavolala.

už to mám, je to str. 23, F, 9–10. Má se rozhodnout, jestli je ten řádek dobře, nebo jestli je tam něco navíc. V klíči fakt ´d navíc není uvedeno. :shock:

Tak se asi shodneme, že v knize mají chybu. :-D
Tohle konkrétní cvičení mi moc nešlo a tou nejasností mě dorazili úplně. Pro dnešek jsem se rozhodla už nedělat nic anglického. :idea: 8-)

A neni to proste jenom vyjadrena dokonavost? Ze skoncila s tou snidani.

Ráno konečně přišly výsledky zkoušky. Měla samá Ačka.
When Mum and Dad heard the news, they immediately started shouting with joy. By the time I´d had breakfast, Mum had already called Grandma and Grandpa and had told the neighbours!

já totiž vlastně přesně nevím co se vlastně říká tím „By the time I´d had breakfast“ : Předtím než jsem snídala? Před snídaní?
Zavolali tu skvělou novinku babičce a dědovi hned ráno, ještě předtím než měli připravenou snídani? Nebo předtím než tu snídani dojedli?

Patří tam to ´d? To „already“ mi říká, že už se něco stalo dříve než bylo to v první části – snídaně

It means that during the time that I was eating my breakfast, Mom was out calling people and talking the neighbors. By the time I'd actually finished eating my breakfast, she'd already called my grandparents AND told the neighbors. She's probably still going to tell more people.

takže „I´d had“ je správně. Oba děje probíhaly v minulosti současně.

Kdyby ta věta byla: By the time I had breakfast, Mum had already called Grandma…
znamenalo by to: už předtím než jsem začal jíst snídani, tak už všichni věděli tu skvělou novinku.

Američanka, Jim_cz: Thank you very much for your comments :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.