Help for English

Angličtina do ucha

 

Dobrý den, chtěla bych se angličtinu naučit co nejrychleji, chodím jednou týdně do kurzu, chodím na vaše bezvadné stránky jak jen to je možné, ale nejvíce bych uvítala možnost pouštět si angličtinu na MP3 přehrávači nebo v telefonu, myslím, že na rozšíření slovní zásoby a na výslovnost by mi to prospělo. Během dne, kdy rozvážím a čekám na svoje děti až jim skončí kroužky bych klidně mohla něco takové poslouchat. Zatím se mi nepodařilo najít nějaký vhodný program. Mohl by mi prosím někdo něco doporučit a sdělit svoje zkušenosti? děkuji

There are number of good podcasts available on iTunes:

English as a Second Language podcast
6 minute English
ESL Podcast

Velmi děkuji, ještě nemám tyto stránky tak probrané :oops:
Thank you very much

There's one more podcast which isn't specifically for learnign English called „This American Life“. It's a nice insight into American everyday life, culture, mentality…

Tak už jsem koukla zběžně na spoustu podcastů, ale měla jsem trochu jinou představu. Měla jsem na mysli, např. slovíčka, věty, fráze anglicko-česky (takový ten klasický dril), opakování výslovnosti apod. Moje angličtina respektive slovní zásoba není ještě tak dobrá abych vše slyšela jen anglicky bez překladu, přestože začátečník nejsem.

viz článek JAK NA TO: LISTENING. Určitě se pokuste začít poslouchat bez překladu. S překladem to nemá téměř žádný smysl.

Já si tedy zkusím něco vybrat, snat mi něco z toho do hlavy naleze :-D Děkuji

urcite podcasty bez prekladov, pokial nerozumiete tak musite skusit nieco jednoduchsie.

a rychlo sa asi neda naucit po anglicky.
Povedal by som, ze tak 3–5 rokov kazdy den minimalne 3 hodiny pokial sa chcete dostat na taku uroven aby ste anglictinu vedeli prakticky vyuzit.

No nedá se nic dělat, budu si muset promyslet nějaký učební plán. Já se vždy zaměřím na jednu věc a další stojí. Teď jsem se snažila do sebe nahrnout nepravidelná slovesa a poslechy a další slovní zásoba stála. 1× týdně kurz mi nestačí, ani mi nevyhovuje styl výuky a velikost skupiny (14 lidí) uvažuji o soukromých hodinách od září (je to smutný, ale potřebuju aby mě ve výuce někdo vedl a dohlížel). Nejsem začátečník, AJ jsem se učila 6 let (měla jsem probrané všechny časy,něco z reálií), ale dlouhou dobu cca 10 let jsem na ni nekoukla (vše se mi vykouřilo z hlavy) a teď by se mi velmi hodilo abych se do ní dostala. Bojím se mluvit, dlouho přemýšlím jaké slovíčko použít a vůbec jde mi to všechno pomalu. Jsem moc ráda, že existují takovéto stránky, pořád objevuju spoustu zajímavých článků, testů apod. moc za ně děkuji

Nedávno tady byla soutěž a díky ní informace o

www.smsjazyky.cz

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.