Help for English

Anketa - vy a angličtina

 

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Najprv štyri roky povinne a s neobyčajne silným odporom v škole, potom desať rokov sladká pauza a teraz asi rok na nemý úžas okolia úplne dobrovolne a z vlastnej vôle ako samouk.

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Viď odpoveď k otázke č.1.

    1. Stupeň pokročilosti

    Nuž, po mojich chabých školských výsledkoch a desaťročnej abstinencii som musela začať od elementárnych začiatkov, tým myslím vety typu „This apple is red.“; „That is my pen.“; „I am a student.“ Ale teraz po roku usilovného samoštúdia som už hádam pokročila vyššie. Kam až, to sama neviem posúdiť. Zisťujem, že niektoré veci z úrovne pre-intermediate mi bohužiaľ robia problémy a niektoré z úrovne upper-intermediate napodiv ani nie.

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    Jednoznačne „love“, hlavne keď sa vysloví lo:ve.

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    Slovo „unconsciousness“ ma fakt privádza do bezvedomia, ale aj ostatné dlhé slová a to najmä v prípade, keď mi na konci riadku ostanú 4cm, ale slovo zaberá 4,5cm. Čo s tým? Kde sa dozviem niečo o rozdeĺovaní slov?

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    Iba tá, ktorú neovládam…ešte

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    Že sa to nikdy nenaučím. Bojím sa, že táto moja obava nie je hypotetická.

    1. Co používáte k výuce?

    Začala som s učebnicou pre samoukov od Ludmily Kollmanovej, teraz všetko, čo mi príde pod roku a posledný mesiac tento web. Slovíčka sa učím tak, že si narobím kartičky: z jeednej strany anglicky, z druhej slovensky, postupne si ich vytriedim, a tie, ktoré mi robia problémy, si dám do kabelky a hocikedy, napríklad keď čakám v rade v banke, na pošte, v supermarkete, ich vytiahnem a učím sa. Čo na tom, že si ľudia myslia, že mi šibe?

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    Snažím sa čo najviac. Ale takého klasického učenia – sedím na zadku a čumím do knižky – si doprajem asi dve hodiny.

1)11 let (avšak z toho jen cca 8 let se dá pokládat za opravdu aktivní výuku)
2)škola+ samouk
3)není v mých silách přesně určit :-)
4)oversaturated ( z oblíbené písničky, tak proto)
5)není
6)není
7)nějak nevím, čeho bych se měla bát, učím se jazyky ráda a ne proto, abych se bála :)
8)Cizojazyčné knihy, hudbu, učebnice, slovníky, filmy, ráda píšu v aj…
9) není u mě běžné, že bych si sedla ke knize s tím " teď se půjdu učit" , učím se nenásilným způsobem, hlavně na internetu, ráda vyhledávám nové informace atd. :-)

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    9,5 roku (z toho aktivně 1,5)

    1. Způsob výuky?

    8 let škola, pak samouk a kurz

    1. Stupeň pokročilosti

    Intermediate

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    je jich hodně

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    ta, která neumím vyslovit nebo je neznám vůbec :-D

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    není

    1. Čeho se nejvíce bojíte?

    arogantních lidí, kteří když zjistí, že nemám dobrou angličtinu, tak se se mnou odmítnou bavit

    1. Co používáte k výuce?

    English Grammar, Vocabulary, Idioms, Collocations in Use, další knihy, filmy a

    četba v angličtině, apod.

    1. Kolik času denně věnujete výuce?

    3 – 8 hod denně

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Cca 6 let, nepravidelne, s prestavkama

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Zaklady skola, potom hlavne sam, obcas nejaky kurz. V soucane dobe ziju v Anglii, tak to zkousim takhle :)

    1. Stupeň pokročilosti

    Tezko rict, pry upper intermediate, ale nekdy o tom dost pochybuju

    1. Nejoblíbenější slovíčko

    hmmm, nic me nenapada

    1. Nejneoblíbenější slovíčko

    jsou to slovicka podobna u kterych si nemuzu zapamatovat rozdil: line-lane, vocation-vacation-vacancy…

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    asi cleny

    1. Čeho se nejvíc bojíte?

    nebojim se asi niceho, ale asi nejhur mi jde poslech, jsem proste hluchej

    1. Co používáte k výuce?

    vsechno mozny, internet, knizky, poslech televize, realnej zivot, nejaky vlastni poznamky…

    1. Kolik času denně výuce věnujete?

    ruzne, nekdy 1h, nekdy 3h

Jime, půjčila jsem si Váši osnovu, neva???
1) Jak dlouho se učíte anglicky?
Poprvé na vysoké škole, pak střídavě kurzy v zaměstnání, takže asi od r. 1990 s přestávkami…
2) Způsob výuky:
1× týdně kurz v práci, zbytek je můj boj:-)))
3) Stupeň pokročilosti:
říká se tomu „Věčný začátečník“ :-))))
někde mezi elementary a pre-intermediate
4) Nejoblíbenější slovíčko:
nevím, neznám je ještě všechna, ale co třeba „marvellous“ – je to něco mezi marmeládou a plnovousem:-))))
5) Nejneoblíbenější slovíčko:
taková ta šišlací a slova s „th“ a taky ta, co se pletou.
př. Lie – lie – lay
6) Nejneoblíbenější gramatika
časy:-(
7) Čeho se nejvíc bojíte?
Jak tady někdo psal, telefonování, to se úúúplně zpotím
8) Co používáte k výuce?
AJ pro samouky (Kollmannová), v práci Headway, koukám na cizí TV kanály, prohlížím (zatím) knížky v angličtině, hodně čerpám z těchto stránek
9) Kolik času denně výuce věnujete?
jak kdy, ale není to pravidelně:-((((

Máš překlep v tom „marvelous“. Já to zjistil ve slovníku.

[img src=http://ww­w.helpforenglish­.cz/pics/bnmpt05­.gif]

:oops: Po dalším bádání jsem zjistil že ti blázni Angličani píšou MARVELOUS se dvěma „L“. :oops:

Asi zase špatný slovník :-(
Že by zase Španělský??? :-D :-D :-D :-D :-D

Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure. :-D

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? asi od roku 1994, skolu som uz skoncila, ale ako sa hovori, clovek sa uci cely zivot…
    1. Způsob výuky – zakladna skola, gymnazium a teraz uz samouk
    2. Stupeň pokročilosti – skolu som ukoncila ako upper-intermediate
    3. Nejoblíbenější slovíčko – hmmm… je ich vela, jedno z nich je napr. stuff :-)
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – nespomeniem si, ale urcite je tazsie vyslovitelne
    5. Nejneoblíbenější gramatika – tazko povedat, mozno direct-indirect speech…
    6. Čeho se nejvíc bojíte? Ze si pri rozhovore s native speakrom zle vysvetlim nejake frazove sloveso…
    7. Co používáte k výuce? internet, knihy, noviny, filmy
    8. Kolik času denně výuce věnujete? anglictinu pouzivam pri praci, komunikacii s pribuznymi, takze skor sa ucim pri jej pouzivani.
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? No vlastně asi 7 let…
    1. Způsob výuky – škola, samouk… No tak nejprve jenom škola nyní škola i samouk
    2. Stupeň pokročilosti: Ve škole máme učebnice Intermediete tak snad tak nějak i když se mi to zdá málo za 7 let angličtiny
    3. Nejoblíbenější slovíčko: Hi.. Bylo moje první
    4. Nejneoblíbenější slovíčko: takový ty co maj vedle sebe t a h a podobně blbě se to vyslovuje a ještě hůř učí
    5. Nejneoblíbenější gramatika: Předložky a členy
    6. Čeho se nejvíc bojíte? Že i přesto že se učim už 7 let bych se nikde nedomluvila
    7. Co používáte k výuce? No nejprve to byly učebnice Project 1–4 a teď Headway – intermediete + tyto stránky a jiné možnosti internetu, potom se taky snažim číst pár knížek v aj ale moc času na to nemam protože studuju a mám spoustu jiných předmětů k učení :-(
    8. Kolik času denně výuce věnujete? No asi tak hodinu možná i víc..
    :-( :-)

AJ sa ucim prakticky od malicka. Ucim sa ju uz od prvej triedy na ZS.
Studium na jazykovej skole.
Pre/ Upper Intermediate
lyrics, destiny
nemam
Predminuly cas, mam v tom zmatok
Coho sa bojim ? Hovorenia v anglictine. Nocna mora. :?:
Ucebnice, Friendship, a teraz aj tuto stranku.
Hodinu denne, no mala by som pridat. :idea:

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – od 4.tridy..sakra, ono uz to bude 11let:)
    1. Způsob výuky – zš, sš,filmy, chat, knihy, hudba a teď konečně i škola života – Dublin(aupair)
    2. Stupeň pokročilosti – no to nevím no, furt je co se učit.netuším..
    3. Nejoblíbenější slovíčko – geargous
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – altought, sem ho snad este ani nepouzila.musim se na to kouknout:)
    5. Nejneoblíbenější gramatika – nepocitatelny a pocitatelny pod.jm., cleny
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – ze to lidi vzdycky poznaj, ze nejsem dost dobra v aj, proste, ze budu mit furt kostrbatej projev, at se budu ucit jakkoliv dlouho.
    7. Co používáte k výuce? murphyho, filmy, helpforenglish, chat, knizky, rodily mluvci
    8. Kolik času denně výuce věnujete? snazim se o dve hodky, ale jak kdy plus ted vlastne 24hod kontakt s aj

No, tak já také odpovím, líbí se mi, když jsou lidé aktivní.
1/ Od listopadu, tj. 4 měsíce
2/ samouk
3/ no. úplně hloupý starter
4/ enjoy – ani jsem nevěděla, co znamená
5/ the- stále to neumím dobře vyslovit
6/ předložky
7/ slovosled /to je síla
8/ Co jsem poznala HFE, tak nejvíce tady, ale to by nestačilo, takže mám učebnici pro samouky, a jakmile je nové učivo, prohledám to tady, protože je to tu lépe vysvětleno a pak na internetu, angl.com a angl. učme se-
9/ každý, ale opravdu aspoň tři hoďky dennně

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.