Help for English

Co se děje na HFE

 

26. – 29. 10. 2011

Při pohledu na hlavní stránku naleznete několik tematických prvků. Jedním z nich je již tradiční halloweenská výzdoba a odkazy na halloweenské články.

V noci ze soboty na neděli se měnil čas, Roman k této příležitosti napsal článek o letním/zimním čase. Určitě doporučuji.

Manželka vytvořila testíček pro menší, obrázek a k němu TRUE/FALSE věty. Objevilo se u něho zase spousta ohlasů… tentokráte jste si nepletli jablka s rajčaty ale okno s dveřmi. Těšíme se na další obrázkové materiály. :-)

30. 10. – 4. 11. 2011

Halloween přišel a odešel, na našich stránkách zanechal pár vzpomínek ve formě testíků a jiných aktivit. No nic, je čas ‚TO MOVE ON‘, jak se říká. Výzdobu jsem sundal a snažil se věnovat vážnější práci.

S Petrem jsme se opět po několika týdnech, kdy byla hlavní činností práce na TV-SHOWS.cz, vrátili k našim rozdělaným textovkám. Už se těšíme na první viditelné výsledky.

Dnes jsem vydal zase něco serióznějšího, a to testík na podmínkové věty. ENJOY. :-)

5. 11. – 13. 11. 2011

Čas prchá a já se dostávám k dalšímu ‚dennímu‘ reportu. Za uplynulý týden jsme všichni, kdo na HFE pravidelně publikujeme, vydali alespoň jeden článek či materiál. Já se zaměřil na gramatické testíky a cvičení, moje manželka na cvičení na slovní zásobu pro začátečníky a Roman pokračuje v BUSINESS ENGLISH kurzu.

Navíc pracujeme na textovkách, učím se je vytvářet ve zcela novém systému, který Petr naprogramoval. Je to dílo v procesu (i ten systém, i ta textovka) a proto to jde pomalu a za běhu musíme hodně věcí upravovat, opravovat, vylepšovat, zdokonalovat atd. Ale mohu říct, že to jde moc dobře! Pracuji na prvních čtyřech lokacích naší pilotní textovky.

Konečně jsem na hlavní stránce změnil anketu, předsevzetí do nového školního roku tu viselo až příliš dlouho. Tak se zapojte.

Pracuje se i na přidávání soutěžních příspěvků z velké letní soutěže. Je to pracnější, snad budete mít ještě strpení… ale pokusíme se vše stihnout tak, aby si výherci mohli k Vánocům vybrat na englishbooks knížky!

14. 11. – 29. 11. 2011

Svoje diskusní vlákno ‚co se děje‘ jsem už skoro nemohl mezi ostatními najít. Od posledního reportu uplynulo mnoho dní!

Za uplynulou dobu jsme vydali několik článků a jiných materiálů, to si ale snadno zjistíte mezi novými články. Moc rychlým tempem nyní nevydáváme, jsme bohužel všichni poměrně hodně vytížení, ale děláme, co je v našich silách.

Co se tedy událo?

Všechny soutěžní příspěvky do letní foto soutěže jsou již zadané v systému, během pár dní je vydáme (zveřejníme) a vybereme vítěze.

Připravujeme také další objednávku triček, tentokrát ale bude nabídka omezenější, nebude takový výběr vzorů a barevných kombinací. Systém, kterým jsme to dělali doposud, nebyl ideální. Vy jste si objednali, my na základě Vaší objednávky jsme objednali u dodavatele, a potom po zhotovení zakázky jsme rozesílali Vám. Ale v průběhu bylo mnoho problémů, některé vzory a velikosti nebyly někdy u dodavatele skladem, museli jsme to složitě řešit. Nyní jsme objednali určitý počet triček a mikin, ty budou skladem, a až se prodají, objednáme další. Nebude takový výběr ale bude to pro nás daleko jednodušší.

Trička a mikiny by měly být v nabídce zhruba za týden, do Vánoc tedy stihneme dodat. Sledujte proto naše stránky či náš facebook, aby Vám nabídka neutekla a aby trička, o která budete mít zájem, byla ještě skladem. Zároveň s tričky dáme do nabídky naše Help for English hrnečky.

Blíží se Vánoce, brzy se také objeví naše tradiční vánoční výzdoba a s tou také vánoční koledy. Musíme ale ještě obnovit smlouvu s OSA, která nám některé z vánočních hitovek licencuje.

Tvorba textovek dále pokračuje, i když jsme teď trochu narazili na problém, ale i ten vyřešíme a půjdeme dál.

O dalším dění Vás budu informovat.

30. 11. 2011

Konečně je vyhlášení výsledků letní soutěže. dalo to hodně práce, tedy ne mně… přidávání článků na web s radostí deleguji jiným. Je to tedy online, všech 45 příspěvků i s fotografiemi i vyhlášení vítězů. YAY.

1. 12. 2011

Prosinec je tu, a s ním také vánoční tematika na našich stránkách… zatím nic nového, pouze oprášené ozdobičky z loňska… ovšem tak se to dělá v nejedné domácnosti, ne? :-)

Na titulní stránku jsem dal článek obsahující všechny naše Vánoční hity, snad Vám pomohou k té opravdové předvánoční náladě. I zpěvem vánočních koled si můžete procvičovat angličtinu. :-)

6. 12. 2011

SMART TESTS nyní obsahuje přesně 4999 otázek!!!!!!! Taky jsem mohl už tu jednu navíc vymyslet, ale tu já si vychutnám. :-)

Jinak Trička už by zítra měla být na cestě, ve čtvrtek u nás, a v pátek (možná už ve čtvrtek) v prodeji!!!! Bude jich omezený počet, nenechte si tedy nabídku uniknout!

9. 12. 2011

Asi jste si všimli, že nyní vychází články častěji, dokonce občas několik denně. Kéž by nám toto nadšení vydrželo dále. Ale snad se blýská na lepší časy…

Trička, mikiny a hrnečky jsou již v prodeji… chcete-li tedy podpořit náš web a pořídit si nějaký slušivý hadřík, neváhejte a objednávejte. Nabídka je omezená… až dojdou trička, dojdou. Časem doobjednáme, ale nevím, kdy.

Dnes jsem byl v Praze na finále soutěže City&Guilds English Language Contest 2011, kde náš web byl jedním z partnerů. Měl jsem tu ‚talk‘ na téma je ‚JE DŮLEŽITÉ MÍT DOBROU VÝSLOVNOST?‘

1. 1. 2012

Novoroční předsevzetí? Vrátit se ke každodenním reportům… no uvidíme. Nicméně nový rok je tu, silvestr je pryč. Vánoční výzdobu i novoroční výzdobu vystřídalo klasické záhlaví Help for English.

Vydal jsem ohlédnutí za rokem… už šesté? Ten čas tak letí.

2. 1. 2012

Vidíte, s jakou vervou jsme se pustili do práce? Hned tři nové články. Takové tempo nám zcela jistě nevydrží dlouho, ale určitě se letos dočkáte spousty nových věcí!

Připravujeme novou rubriku ‚Junior‘, kde budou všechny ty dětské obrázkové materiály a časem snad i úplně nové typy cvičení.

Odstranili jsme všechny naše vánoční písničky, ale nebojte, v prosinci se zase objeví. Stejně by je v létě nikdo neposlouchal…

3. 1. 2012

Pouze jeden článeček, ale pracuje se na dalších věcech.

4. 1. 2012

Neřád spamovací robot nám zaneřádil komentáře, nemůžu najít ty od lidí… takže se omlouvám za prodlevu v odpovědích. Snad tohle už brzy vyřešíme.

Jinak celý den se konalo lítání po úřadech a potom příprava mé zápočtové písemky, takže milí helpáci přišli zkrátka…

5. 1. 2012

Pilně se pracuje na Help for English 2.0, Petr mi dnes předváděl, jak bude vypadat editační prostředí a jeho možnosti. Vypadá to super, daleko jednodušší, praktičtější než je nyní. Dobrá zpráva pro Vás je, že nové editační prostředí umožní vytvářet některé věci, které doposud nešly.

6. 1. 2012

Manželka vydala obrázkový kvíz, já pracoval na nové soutěži. Informace o ní už také visí na hlavní stránce. Popral jsem se dokonce i s bannerem… na žádných oficiálních materiálech nebyl ten správný a dost dlouhý kus pouště… musel jsem si půjčit poušť odjinud… připravil jsem si už i náčrt otázek. Zavítáme i do světa chemie a chemických prvků, to tu ještě nebylo.

7. 1. 2012

Celodenní lítání a věnování se jiným věcem se nakonec obrátilo k ‚dobrému‘. Jeden dotaz v mailu či soukromé zprávě mě dokopal k tomu, abych napsal nový článek týkající se gramatiky.

Horší bylo zjištění, že daný jev zvládám anglicky včetně pojmenování a terminologie… ale když jsme toto brali v českém jazyce na střední škole, asi jsem zrovna nedával pozor… asi jsem zrovna pod lavicí četl nějakou anglickou knížku… Ještě že mám nápovědu na telefonu. :-) Díky Janě Skřivánkové.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.