Help for English

Prostý či průběhový? Cvičení 1/A

Komentáře k článku: Prostý či průběhový? Cvičení 1/A

 

jau

tak nevím čím to je, ale jenom 40%, evidentně jsem to nepochopila :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

jau

tak nevím čím to je, ale jenom 40%, evidentně jsem to nepochopila :-)

Re: jau

Budou ještě tři podobné, takže to budete moci napravit. :-)

Mám jen 60 % :?
Tak to patří mezi moje nejhorší výsledky… ach jo :?
Přitom jsem tuhle gramatiku pochopila.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rominska vložený před 15 lety

Mám jen 60 % :?
Tak to patří mezi moje nejhorší výsledky… ach jo :?
Přitom jsem tuhle gramatiku pochopila.

Re:

Tak hlavně, že jste to pochopila. Teď jde o to, jestli jste pochopila, proč byly čtyři vaše odpovědi špatné. Kdyby bylo něco v tomto cvičení nesrozumitelného, dejte vědět.

Dobrý jenom jedna chybička, myslela jsem si že i učitelé chodí do školy :-D, je fajn že jste to pak vysvětlil, alespoň vím že už to nemám používat. Fajn test už se těším na další

Fajn chytáky

Přesně každá druhá otázka špatně – špatně si je asi vyložím.
U Petera to vypadá jako zkratka do školy. /šipka ‚škola zpět‘ , by mě nasměrovala/.
Nebo Robert – já myslel, že vazba ‚going to‘ je že někam v brzké době půjdu. On v kostele je, takže předpokládám že tam pravidelně chodí ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skill -5 vložený před 15 lety

Fajn chytáky

Přesně každá druhá otázka špatně – špatně si je asi vyložím.
U Petera to vypadá jako zkratka do školy. /šipka ‚škola zpět‘ , by mě nasměrovala/.
Nebo Robert – já myslel, že vazba ‚going to‘ je že někam v brzké době půjdu. On v kostele je, takže předpokládám že tam pravidelně chodí ?

Re: Fajn chytáky

Pokud Peter chodí do školy v nějaké vysoko položené málo obydlené horské oblasti, pak proč ne. Když se ale na ten obrázek člověk podívá, asi „cesta do školy“ není to, co ho první napadne, ne? Mě to tedy jako cesta do školy nepřijde.

Robert – vidíte, že je v kostele. Otázka JDE DO KOSTELA – odpověď NE.
HE'S GOING TO CHURCH ve významu „půjde do kostela“ by se použilo např. ve větě: HE'S GOING TO CHURCH THIS SUNDAY – tuhle neděli jde do kostela (je to pevně dané, má to pevně naplánované a nezmění to). Zde je ale pouze otázka: Jde do kostela?

U té 4ky mi to ale mohlo uznat, že možná jde do školy. Podíval jsem se na jeho oblečení, kšilt nemá, skoby taky ne, sám na výlet asi taky nepůjde. Batoh vypadá jak školní, mám podobný, modrý…

Já bych to uznal ;-) 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

U té 4ky mi to ale mohlo uznat, že možná jde do školy. Podíval jsem se na jeho oblečení, kšilt nemá, skoby taky ne, sám na výlet asi taky nepůjde. Batoh vypadá jak školní, mám podobný, modrý…

Já bych to uznal ;-) 8-)

Re:

Nie je sám, je tam aj ten kto ho „fotil“ … :-)))

ot.č.4

Já myslím, že tam matou ty dvě otázky, je tam jestli chodí do školy všeobecně a hned jestli jde do školy, batoh má, proč by nešel? (Třeba je z malé vísky a jde do školy „přes humna“ :-D ).
Mě se test podařil na 100%. Mám radost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pece vložený před 15 lety

Re:

Nie je sám, je tam aj ten kto ho „fotil“ … :-)))

Re: Re:

No, v tom případě je ta fotografie až moc kreslená, ne? To si ten kluk namaloval sám ve vyučování ve výtvarce :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Re: Re:

No, v tom případě je ta fotografie až moc kreslená, ne? To si ten kluk namaloval sám ve vyučování ve výtvarce :D

Re: Re: Re:

Nie, nie. To je po dodatočnej úprave v Photoshope. Fotka bola nič moc tak z toho urobili „umenie“. Jednoznačne upravená fotka z výletu po Francúzskych alpách. :-) :D

ach jo :-(. Taky jsem tele, ale díky bohu za ty komentáře u odpovědí. Snad už jsem to doopravdy pochopila.

Re: Re: Re: Re:

No co, já si to stejně uznal :D :D :P

c.1.

muzete mi prosim prepsat zduvodneni proc ucitel nechodi do skoly? muj prohlizec (chrome) mi zobrazuje jen 1/2 toho zluteho okna se zduvodnenim (je priliz odsazene vpravo)

dekuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.