Help for English

cheesecake

 

Prosím o radu. Dívky, které jste byly v Anglii nebo právě jste. Kterým naším běžně dostupný „sýrem“ mohu nahradit Mascarpone, ricotta neba Philadelphia sýry? Nevím jestli by to šlo z Žervé nebo Lučina ???? Díky všem za radu, kterou NUTNĚ, RYCHLE potřebuju.

Ale ty tři se daj u nás přece koupit… alespoň tedy v Bille.

Přesně tak. Kdysi se radilo nahrazovat mascarpone lučinou, ale to mi přijde přímo jako sacrilege :-D
Jinak recepty na ozkoušený cheesecake jsem viděla snad několikrát v Apetitu.

To IM: Mascarpone je k dostání i v Tesku.

To Newerwhere: sacrilege?? Svatokrádež?? Jenom odhaduji… Je to tak?

dá se koupit i česká napodobenina: maskar z Polné. Viděla jsem ho v Hrušce. Jinak také v Ternu mají i ricottu.

Tethalko, je to tak :-D Mascarpone je jemmnější, mnohem lepší pro cakes.

Ahojky a díky všem. Tesco nemáme, Billu taky ne , tak zkusím Kaufland. Pochopila jsem to správně, že je lepší to ničím nenahrazovat a koupit raději orig. Tak jo. :-D

ahoj, mascarpone nikdy nenahrazuj lucinou, prosim !!!
lucina je preci tvarohovy syr!!!
a hodne stesti, jelikoz vic poradit nemuzu…

to lionne, díky moc. Budu se drže originálu. Na „receptech“ jsem dokonce našla, že to jde dělat z tučného tvarohu (který Angl. přeci vůbec nemají, jedině v polských obchodech.)

IM,
Mascarpone se da udelat doma. Recept najdes na Wikipedii.
Sama ho radeji kupuju. Mam i super recept na Tiramisu, pokud bys chtela…Jo, a také na cokoladovou penu!!! :?

lionne, díky moc. Jdu se podívat na Wikipedii, ale asi to raději koupím. No, a takovou čokoládovou pěnu mňam mňam. Pošli recept, prosím. Díky. :?

Neávno jsem si koupila Nigella vaří narychlo nebo tak nějak, tam taky bal mousse, ovšem z máršmelouchů, tak to nevím, jestli je jedlé :-D

ne, ne máršmelouší je příšerný „jídlo“. Ale našla jsem bezva web „labužník.com“ a je tam hodně orig. angl. receptů (česky). :-D

IM,
- 3 zloutky + 70–80g piskového cukru uslehas do bilé peny
- pridas 200g rozpustené cokolady na vareni (rozpoustis s 1–2 pol. lzici sladké smetany)
- pridas 3 uslehané bilky
- pridas 25 cl uslehané smetany (kdyz je slehacka témer pevna, pridas malinko mouckového cukru pro chut…)
- hotovou penu rozdelis do malych sklenicek, ty pak das na par hod. do lednice a pred podavanim ozdobis nasekanymi vlasskymi orechy (fakultativni)
- „astuce“: na rozsekané orechy muzes polozit polovinu vlasského orechu, predbezne namocenou v rozpustené cokolade.
VAJICKA KUPUJU CO NEJCERSTVEJSI !!!! MNOZSTVI CUKRU SI UPRAV TAK, JAK TO MAS RADA. DOBROU CHUT !! :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.