Help for English

Výukový program WORD MANAGER

Komentáře k článku: Výukový program WORD MANAGER

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 14 lety

Re: Chyba v programe

Dobrý den,

děkujeme za nahlášení chyby, jedná se chybu v tomto vydání demoverze, již byla opravena a bude součástí dalšího vydání.

Algoritmus výběru slovíček ve zkoušení vybírá slovíčka podle aktuální znalosti, vybere slovíčko s nejnižší aktuální znalostí, které může vyzkoušet.

Program Word Manager nemůže vyzkoušet slovíčko dřív než po určité době(/určitém počtu slovíček), protože takové zkoušení by nemělo žádnou vypovídající hodnotu, viz křivka zapomínání, kdy hned po zobrazení slovíčka jej zcela jistě umíte, proto se může (zvláště na konci zkoušení) stát, že program bude vybírat i slovíčka, která již ovládáte, ale i z těch vybere ta, která ovládáte nejméně.

Re: Re: Chyba v programe

Dobrý den,
tak jsem také neodolal a tento produkt jsem si objednal.

Výše zmíněné chyby jsem si také nevšiml, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o DEMO verzi jsem tomu nevěnoval pozornost (v ostré verzi už je to samozřejmě v pořádku).

Chtěl bych však upozornit na jinou záležitost. Pokud jsem dříve v LL odpověděl slovíčkem, které je špatně, ale má jiný význam, tak jsem zmáčknul klávesu ENTER a ta aktivovala tlačítko Zobrazit význam. Tím se vyvolalo okno s výkladem mnou zadaného slovíčka. Výklad jsem si přečetl a po dalším stisknutí ENTERu jsem mohl vesele pokračovat dál ve zkoušení.

Ve WM to bohužel funguje tak, že po zmáčknutí ENTERu a zobrazení okénka s výkladem, již nemohu zobrazené okno žádnou klávesou zavřít (zkoušel jsem např. ENTER nebo ESC). V takovém případě musím sáhnout po myši, vyhledat ukončovací křížek a teprve poté mohu okno zavřít.

Fakt, že musím během zkoušení chtě nechtě sáhnout po myši mě moc nepotěšil a považuji tuto skutečnost za mírný krok zpátky.

V ostatních ohledech se jedná o vyniakjící a jistě výjimečný program a přeji hodně uspěchů a pevných nervů při jeho dalším vývoji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 14 lety

Re: Re: Chyba v programe

Dobrý den,
tak jsem také neodolal a tento produkt jsem si objednal.

Výše zmíněné chyby jsem si také nevšiml, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o DEMO verzi jsem tomu nevěnoval pozornost (v ostré verzi už je to samozřejmě v pořádku).

Chtěl bych však upozornit na jinou záležitost. Pokud jsem dříve v LL odpověděl slovíčkem, které je špatně, ale má jiný význam, tak jsem zmáčknul klávesu ENTER a ta aktivovala tlačítko Zobrazit význam. Tím se vyvolalo okno s výkladem mnou zadaného slovíčka. Výklad jsem si přečetl a po dalším stisknutí ENTERu jsem mohl vesele pokračovat dál ve zkoušení.

Ve WM to bohužel funguje tak, že po zmáčknutí ENTERu a zobrazení okénka s výkladem, již nemohu zobrazené okno žádnou klávesou zavřít (zkoušel jsem např. ENTER nebo ESC). V takovém případě musím sáhnout po myši, vyhledat ukončovací křížek a teprve poté mohu okno zavřít.

Fakt, že musím během zkoušení chtě nechtě sáhnout po myši mě moc nepotěšil a považuji tuto skutečnost za mírný krok zpátky.

V ostatních ohledech se jedná o vyniakjící a jistě výjimečný program a přeji hodně uspěchů a pevných nervů při jeho dalším vývoji.

Re: Re: Re: Chyba v programe

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, v současné době připravujeme patch, který tento nedostatek opravuje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Chyba v programe

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, v současné době připravujeme patch, který tento nedostatek opravuje.

Re: Re: Re: Re: Chyba v programe

Good News :) To rád slyším…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: dotaz

Proč problém s licenčním číslem? Pokud ho nemůžete najít, ozvěte se na vitware a napište podle čeho vás můžeme identifikovat, stačí se ozvat z emailu, ze kterého jste si LL kupovali. My Vám licenční číslo dohledáme.

Re: Re: Re: Re: dotaz

Děkuji.Nemohu ten mail najít asi jsem ho omylem vymazala.
Single verzi mohu mít pro sebe i na dva počítače?PC+no­tebook.
Díky.Hned jak budu mít licenční číslo tak objednávám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: dotaz

Proč problém s licenčním číslem? Pokud ho nemůžete najít, ozvěte se na vitware a napište podle čeho vás můžeme identifikovat, stačí se ozvat z emailu, ze kterého jste si LL kupovali. My Vám licenční číslo dohledáme.

Re: Re: Re: Re: dotaz

Ano, pokud budete jediný uživatel, nemáme nic proti instalaci na dva své počítače.

Lic číslo za vás najdeme, napište na info@vitware.cz.

Re: Re: Re: Re:

Už to vidím. Zjistíme, proč to tak je a v opravném patchi to bude opravené.

Import více lekcí

Je možné při importu lekcí z LL označit i více lekcí najednou nebo lze importovat lekce pouze jednotlivě? Děkuji za odpověď.

Další postřeh

Dobrý den,

Vyexportoval jsem si mnou vytvořenou lekci z LL, jež obsahuje 39 slovíček a když jsem ji naimportoval do WM, tak jich obsahuje již jen 14. Nevíte v čem může být problém? Přitom když si zobrazím lll soubor tak se zdá, že obsahuje všechna slovíčka.

A ještě jednu chybičku jsem objevil. Po importu do WM se mi objevilo okno se seznamem slovíček, jež obsahuje tlačítka Odstranit a Přidat. Když kliknu na Odstranit, tak se mi odstraní právě vybrané slovíčko. To stejné se ovšem přihodí po stisknutí tlačítka Přidat. :)

Pokud však toto okno zavřu a dám Editovat lekci, tak již zmíněná tlačítka fungují správně, takže to nepředstavuje žádný velký problém.

Přeji hezký den

Pavel

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 14 lety

Další postřeh

Dobrý den,

Vyexportoval jsem si mnou vytvořenou lekci z LL, jež obsahuje 39 slovíček a když jsem ji naimportoval do WM, tak jich obsahuje již jen 14. Nevíte v čem může být problém? Přitom když si zobrazím lll soubor tak se zdá, že obsahuje všechna slovíčka.

A ještě jednu chybičku jsem objevil. Po importu do WM se mi objevilo okno se seznamem slovíček, jež obsahuje tlačítka Odstranit a Přidat. Když kliknu na Odstranit, tak se mi odstraní právě vybrané slovíčko. To stejné se ovšem přihodí po stisknutí tlačítka Přidat. :)

Pokud však toto okno zavřu a dám Editovat lekci, tak již zmíněná tlačítka fungují správně, takže to nepředstavuje žádný velký problém.

Přeji hezký den

Pavel

Re: Další postřeh

Můžete prosím podobné dotazy směřovat na support@vitware.cz? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wenra vložený před 14 lety

Import více lekcí

Je možné při importu lekcí z LL označit i více lekcí najednou nebo lze importovat lekce pouze jednotlivě? Děkuji za odpověď.

Re: Import více lekcí

Na vylepšeních funkce importu pracujeme. V současné době je myslím potřeba každou lekci importovat zvlášť.

Re: Poděkování

Vidíte, že půjdou stahovat lekce španělštiny, to nám nedošlo.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví tomasw
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Poděkování

Vidíte, že půjdou stahovat lekce španělštiny, to nám nedošlo.

Re: Re: Poděkování

Tak mě synáček pacholek asi tahal za nos, dnes jsem si zkusil pustit jednu lekci španělštiny, ale WM hlásí, že zkoušení neobsahuje žádná slovíčka, i když detail ukazuje jejich nenulový počet. Nebo jsem dělal něco špatně…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tomasw vložený před 14 lety

Re: Re: Poděkování

Tak mě synáček pacholek asi tahal za nos, dnes jsem si zkusil pustit jednu lekci španělštiny, ale WM hlásí, že zkoušení neobsahuje žádná slovíčka, i když detail ukazuje jejich nenulový počet. Nebo jsem dělal něco špatně…

Re: Re: Re: Poděkování

No, španělská slovíčka nejsou součástí slovníku WM. Z Help for English si sice stáhnete španělská slovíčka, ta tam ale nejsou fyzicky, odkazují na databázi. V databázi ve WM nejsou, proto je WM neimportuje.

otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci, když mám WM spuštěný a chci přepnout uživatele, jde to někde, nebo musím program ukončit a přihlásit nového uživatele? Zatím jsem na to nepřišla. A pak jsem se ještě chtěla zeptat na jednu věc, zkoušela jsem importovat lekci z latiny (to nešlo nezkusit), objevila se, ale nejde otevřít, tedy otevře se jako prázdná, bez slovíček. Udělala jsem někde chybu? Děkuju za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 14 lety

otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci, když mám WM spuštěný a chci přepnout uživatele, jde to někde, nebo musím program ukončit a přihlásit nového uživatele? Zatím jsem na to nepřišla. A pak jsem se ještě chtěla zeptat na jednu věc, zkoušela jsem importovat lekci z latiny (to nešlo nezkusit), objevila se, ale nejde otevřít, tedy otevře se jako prázdná, bez slovíček. Udělala jsem někde chybu? Děkuju za vysvětlení.

Re: otázka

Importovat jiné jazyky v tuto chvíli nejde. Databáze WM je nemá. Vy si z webu stáhnete vlastně jen odkazy na příslušná slova v databázi. Ve WM jsou ale jen slova, která jsem tam napsal já, tedy jen ta anglická. Proto se Vám to importuje jako prázdná lekce.

Musela byste si lekce vytvářet ve WM ručně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.