Help for English

involve with / get involved with

 

Dá se get involved with nahradit pouze involved with? Kdybych třeba řekl “I want to know more about the girl you involved with.”, je to špatně? Lingea právě uvádí u samostatnýho slovesa involve i tento význam – 3. osf in sth zaplést se, dostat se do čeho (do aféry ap.)

Podle mě je to v pořádku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 11 lety

Dá se get involved with nahradit pouze involved with? Kdybych třeba řekl “I want to know more about the girl you involved with.”, je to špatně? Lingea právě uvádí u samostatnýho slovesa involve i tento význam – 3. osf in sth zaplést se, dostat se do čeho (do aféry ap.)

Já bych použil v té vaší větě: I want to know more about the girl you WERE/GOT INVOLVED with.
Vzorec. který uvádíte dle mého nelze použít pro osoby, ale pro věci. Je tam ‘sth’.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Já bych použil v té vaší větě: I want to know more about the girl you WERE/GOT INVOLVED with.
Vzorec. který uvádíte dle mého nelze použít pro osoby, ale pro věci. Je tam ‘sth’.

Podíval jsem se ještě na oxford dictionary a tam je u slova “involved” např. tohle:

  • giving a lot of time or attention to somebody/something

involved (with something/somebody) She was deeply involved with the local hospital.

V cambridge online slovníku je třeba také tato příkladová věta:

She's been involved with animal rights for many years.

Odkaz: http://dictionary.cambridge.org/…tish/involve?…

Zřejmě si nerozumíme.
Dle mého původní věta: I want to know more about the girl you involved with… je špatně.
Pokud se jedná o to, že se někdo s někým zapletl (prostě spolu něco měli ) tak dle mého má být použito INVOLVED jako přídavné jméno ve tvaru be involved with sb.

Ani jsem nenaznačil že be involved with STH je špatně.

Ale třeba jsem jen nepochopil otázku v prvním příspěvku 

Podívejte se sem: http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/…ary/involved. Zaměřte se zejména na entry 3 a 4.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

Podívejte se sem: http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/…ary/involved. Zaměřte se zejména na entry 3 a 4.

Podíval jsem se. Možná mě stále nechápete. V tazatelově větě chybí sloveso BE. To je to, co se mi na tom nelíbí.

Je to jak říká Scorpio. Prostě tam musí být tvar slovesa to be nebo popř. to get. Sám to Ozzy píšeš, ale v původním dotazu to tam chybí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Zřejmě si nerozumíme.
Dle mého původní věta: I want to know more about the girl you involved with… je špatně.
Pokud se jedná o to, že se někdo s někým zapletl (prostě spolu něco měli ) tak dle mého má být použito INVOLVED jako přídavné jméno ve tvaru be involved with sb.

Ani jsem nenaznačil že be involved with STH je špatně.

Ale třeba jsem jen nepochopil otázku v prvním příspěvku 

Otázku jste pochopil správně. Samozřejmě vim, že je get / be involved with somebody 100% správně, ale jak jsem psal, oxford dictionary uvádí i tuhle možnost:

  • giving a lot of time or attention to somebody/something

involved (with something/some­body) She was deeply involved with the local hospital.

Proto mě zajímalo, jestli se to tak tedy opravdu používá, ale ok, beru to teda že ne. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 11 lety

Otázku jste pochopil správně. Samozřejmě vim, že je get / be involved with somebody 100% správně, ale jak jsem psal, oxford dictionary uvádí i tuhle možnost:

  • giving a lot of time or attention to somebody/something

involved (with something/some­body) She was deeply involved with the local hospital.

Proto mě zajímalo, jestli se to tak tedy opravdu používá, ale ok, beru to teda že ne. 

Ale vždyť v tom Vašem příkladu je “BE involved”!
She was deeply involved with the local hospital.

Heslo, které uvádíte, je adjektivum, takže se předpokládá, že bude spojeno s nějakým slovesem. Např. u hesla HAPPY také nebude vždy napsáno, že můžete BE nebo BECOME… 

Aha, tak to pak jo! To mě opravdu nenapadlo.

Tak to je ve smyslu angažovaný/věnující se v pořádku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.