Help for English

Výslovnost předložky WITH

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 11 lety

Chápu to správně, že with him se čte jako wiðim (bez souhlásky h)?

Ano, přesně tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 11 lety

Ale no ták, náznak F tam je taky :D

To je právě ten problém Čechů, že tam slyší a následně říkají/píší F, protože podvědomě si to přiřazují k hlásce, která se jim zdá nejbližší – protože my tu hlásku v češtině nemáme. F i TH sice patří do stejné skupiny fricatives, ale F je hláska labiodentální (“zuboretná”), tzn. že ji vytváříš pomocí rtů a zubů, kdežto TH je hláska čistě dentální (zubní), tzn. jen pomocí zubů. Rozdíl tam je. Asi jako když v češtině místo Ř cizinci (a děti) říkají Ž.

Pro zajímavost / pobavení / – já šla do vývrtky: Zrovna včera jsem dělala poslechové cvičení s jedním studentem a on doplnil: Someone left a hat in my apartment. I fing it's Tom's hat.. Tak takhle ne. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 11 lety

Chápu to správně, že with him se čte jako wiðim (bez souhlásky h)?

Stejně se to děje u HAVE, HER… apod. Jedna z věcí, kterou bohužel učitelé často opomíjí a studenti jsou pak zoufalí při poslechu. :)

Během hraní her jsem se bavil s Američany ( Brity) a mému th podle odpovědi rozuměli :-)

PS:Třeba neměl den Lucko :) :-D

Děkuju za odpovědi i na mou otázku. Škoda, že ve škole jsme výslovnost nikdy za celý 4 roky neprobírali. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 11 lety

Během hraní her jsem se bavil s Američany ( Brity) a mému th podle odpovědi rozuměli :-)

PS:Třeba neměl den Lucko :) :-D

Když ti někdo řekne" Já jsem ti ale žíkal, že nemám lád žekvičky!" – budeš mu rozumět? 8-)

šišlání, místo ř ž, proč ne :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 11 lety

šišlání, místo ř ž, proč ne :-)

http://www.fragment.cz/…ka-s15109246 :-)

Setkali jste se s nějakou “logopedickou” knížkou/nahrávkou v angličtině? :-o

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Ano, přesně tak.

Omlouvam se, ze se k tomuto vracim, ale mel bych jeste jeden dotaz.

Pred nekolika mesici jsem se tu ptal, jestli with him se cte jako wiðim, nacez jsem dostal kladnou odpoved. Muze se to ale cist i jako “wiðhim”? Nekdy mam totiz pocit, ze v takovym spojeni tam to “H” slysim…

A taky by me zajimalo, jestli se “found the…” cte jako “faunð”, nebo jestli musim vyslovit “foundð” (coz mi prijde jako nemozny).

A posledni vec… Kdyz slovo konci s “T” a nasleduje “the”, tak se “the” vyslovuje neznele? Napr. “learnt this” = lɜːnθis?

Milionkrat diky za vysvetleni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 11 lety

Omlouvam se, ze se k tomuto vracim, ale mel bych jeste jeden dotaz.

Pred nekolika mesici jsem se tu ptal, jestli with him se cte jako wiðim, nacez jsem dostal kladnou odpoved. Muze se to ale cist i jako “wiðhim”? Nekdy mam totiz pocit, ze v takovym spojeni tam to “H” slysim…

A taky by me zajimalo, jestli se “found the…” cte jako “faunð”, nebo jestli musim vyslovit “foundð” (coz mi prijde jako nemozny).

A posledni vec… Kdyz slovo konci s “T” a nasleduje “the”, tak se “the” vyslovuje neznele? Napr. “learnt this” = lɜːnθis?

Milionkrat diky za vysvetleni.

  • WITH HIM

    Ano, “H” tu můžete u některých rodilých slyšet a můžete tam tudíž i vyslovovat. Pokud ho tam ale vyslovovat nebudete, bude pro Vás snadnější rozumět při poslechu v místech, kde ho jiní nevyslovují. 

    Ono je to bez asi “H” snadnější, proto se to tak také často vyslovuje (tak je to ostatně se vším).

  • FOUND THE

    Pokud následují za sebou dvě souhlásky, které se nedají v tomto pořadí rychle a zřetelně vyslovit, dochází často k tomu, že jedna z těchto souhlásek zmizí – zde ta první – a vysloví se jen ta druhá. Takže máte naprostou pravdu, že se vysloví /founðə/. 

  • LEARNT THIS

    Snad se nepletu, ale mělo by platit to, co jsem psal v předchozím odstavci, tedy výsledek by měl být /lɜːnðɪs/.

FOUND THE Pokud následují za sebou dvě souhlásky, které se nedají v tomto pořadí rychle a zřetelně vyslovit, dochází často k tomu, že jedna z těchto souhlásek zmizí – zde ta první – a vysloví se jen ta druhá. Takže máte naprostou pravdu, že se vysloví /foundðə/.

Nějak mi to nejde dohromady, nejdřív napíšeš, že se vysloví jen jedna, ale na konci ve výslovnostní závorce dáš obě… já myslím, že je to jen bez d

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

FOUND THE Pokud následují za sebou dvě souhlásky, které se nedají v tomto pořadí rychle a zřetelně vyslovit, dochází často k tomu, že jedna z těchto souhlásek zmizí – zde ta první – a vysloví se jen ta druhá. Takže máte naprostou pravdu, že se vysloví /foundðə/.

Nějak mi to nejde dohromady, nejdřív napíšeš, že se vysloví jen jedna, ale na konci ve výslovnostní závorce dáš obě… já myslím, že je to jen bez d

Upozornění na překlepy píšeme do PM, Lucko!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.