Help for English

Nakupovat

 

Nevím, jak moc je to pravda, ale já osobně používám:
go shopping …jako jít na nápupy, jít nakupovat..tedy nejen jídlo, ale třeba oblečení, alektroniku atd..prostě nějaký shopping mall
do the shopping… nakoupit…tedy spíš základní věci..tedy hlavně jídlo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Nevím, jak moc je to pravda, ale já osobně používám:
go shopping …jako jít na nápupy, jít nakupovat..tedy nejen jídlo, ale třeba oblečení, alektroniku atd..prostě nějaký shopping mall
do the shopping… nakoupit…tedy spíš základní věci..tedy hlavně jídlo

Myslím, že s tímhle (tj. s tím, co jdete nakoupit) to nemá co dělat. Rozdíl dobře popsal Scorpio na předchozí stránce.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

Myslím, že s tímhle (tj. s tím, co jdete nakoupit) to nemá co dělat. Rozdíl dobře popsal Scorpio na předchozí stránce.

Je to klidně možné, ale na základě čeho si to myslíš?

Psal jsem jen jak to cítím já. Jak mi to zní. . Netvrdil jsem, že to tak musí být. Ale nedalo mi to a teak jsem si našel diskusi rodilců. Jen je zvláštní, že všechny tři první reakce od Amíků a Britů se shodují s tím mým pohledem. . Někdy není dobré dělat ukvapené soudy.
see for youself: http://forum.wordreference.com/showthread.php?…

Obdobně jako swimmer ostatně hovoří i třeba Oxford:

  • go shopping [intransitive] – to spend time going to shops/stores and looking for things to buy
  • do (British English) the shopping / (especially North American English) the grocery shopping

Díky za odpovědi už je mi to jasné

Ještě poslední věc k těm členům, taky děkuji za vysvětlení, ale co když má někdo dvě zahrady nebo tři? Bude pořád člen THE třeba ve větě – Where is John? He went to the garden. S tím, že nevím ve které je…

Vím, že je to blbost, ale zajímalo by mě to

Já bych dal the člověk ty zahrady zná, a ikdyž neví, v jaké je, může to tušit, prostě tak 

BTW., asi by tam mělo každopádně být “Where is John? He has gone to …” 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od NickSlaughter vložený před 11 lety

Díky za odpovědi už je mi to jasné

Ještě poslední věc k těm členům, taky děkuji za vysvětlení, ale co když má někdo dvě zahrady nebo tři? Bude pořád člen THE třeba ve větě – Where is John? He went to the garden. S tím, že nevím ve které je…

Vím, že je to blbost, ale zajímalo by mě to

Proč to řešíte? Kdo neví, tak se zeptá. .
A: Where is John?
B: He is in the garden.
A: Which one do you mean?
B: The garden at the back of the house.

Všem díky moc ;)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.