Help for English

Odcházím do práce v 8.00 ale ne v ing tvaru

 

Zdravím a díky za pomoc, radu… První věta mně přijde logická, tu druhou zase správněji překládají překladače. Nechci “ing” tvar, na kurzu nás učili že tan základní tvar “leave” vlastně vyjádří že se to tak děje opakovaně. Platí to i v tomto případě?

  1. I leave the house for work at 8.00 in the morning.
  2. I leave my house to work at 8.00 in the morning.

Podívejte se na článek LEAVE FOR nebo LEAVE TO?.
Pokud bude něco nejasného, ptejte se klidně dál. :)

Díky, tak jsem si přečetl článek, mělo by to být takto? A house jsem vyměnil za home. Anglicky umím jen něco z toho co potřebuji ke své práci (něco prodat, někam poslat, … ) todleto je jen takové rozšíření a proto jsem se ptal na ten internetový překladač v jiné kategorii)

I leave the home for work at 8.00 in the morning. A otázka: Je to tak správně ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od agentpv vložený před 6 lety

Díky, tak jsem si přečetl článek, mělo by to být takto? A house jsem vyměnil za home. Anglicky umím jen něco z toho co potřebuji ke své práci (něco prodat, někam poslat, … ) todleto je jen takové rozšíření a proto jsem se ptal na ten internetový překladač v jiné kategorii)

I leave the home for work at 8.00 in the morning. A otázka: Je to tak správně ?

Četl jste článek celý? V závěru se píše přesně to, co hledáte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od agentpv vložený před 6 lety

Zdravím a díky za pomoc, radu… První věta mně přijde logická, tu druhou zase správněji překládají překladače. Nechci “ing” tvar, na kurzu nás učili že tan základní tvar “leave” vlastně vyjádří že se to tak děje opakovaně. Platí to i v tomto případě?

  1. I leave the house for work at 8.00 in the morning.
  2. I leave my house to work at 8.00 in the morning.

A pokud jde o přítomný prostý čas VS přítomný průběhový (ing), o tom si přečtěte u nás článek zde.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.